PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Internauci powinni oceniać lekarzy dentystów, ale...

ms
04-06-2014, 12:32
Internauci powinni oceniać lekarzy dentystów, ale... Internauci powinni oceniać lekarzy dentystów, ale... - stanowisko CED
Oceny, wystawiane dentystom w sieci przez pacjentów, sprzyjać mogą podnoszeniu jakości usług stomatologicznych, dlatego nie sposób zjawiska tego potępiać - uważają członkowie CED - Council of European Dentists. Z pewnym zastrzeżeniem.

CED - Council of European Dentists (Rada Europejskich Lekarzy Dentystów) podczas posiedzenia, które odbyło się w Atenach 23 i 24 maja 2014 r. zajęła stanowiska w sprawie rozpowszechnionego w ostatnich latach zjawiska publicznej oceny przez internautów poszczególnych praktyk dentystycznych lub indywidualnych lekarzy dentystów. Powstają swoiste, niekontrolowane przez nikogo listy rankingowe.

CED stoi na stanowisku, że tego typu oceny, wystawiane przez pacjentów, sprzyjać mogą podnoszeniu jakości usług stomatologicznych, dlatego nie sposób zjawiska tego potępiać.

Powstaje jednak jedno ale. Stanowczo nie można dopuszczać do sytuacji, w której wpisy nie podlegają jakiekolwiek analizie i moderacji.
W ocenie CED, zasadne byłoby ustalenie ogólnie obowiązujących kryteriów, w oparciu o które następowałaby ocena świadczonych usług przez lekarzy dentystów. Pacjenci mają prawo bycia informowanymi, ale wpisy muszą być rzeczowe i wartościowe. Obecna sytuacja, występująca w tego typu serwisach internetowych, nie sprzyja takiej wiedzy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH