PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Ile pieniędzy na stomatologię

ms
10-04-2017, 12:26
Ile pieniędzy na stomatologię Wyższe wskaźniki korygujące, a a co z pieniędzmi na świadczenia (foto: pixabay)
Większe wyceny świadczeń stomatologicznych, to większe wydatki na ich realizację. Tymczasem nie słychać o tym, aby podwyższone wskaźniki korygujące spowodowały odpowiednią korektę środków finansowych przeznaczonych na ich realizację.

Wiceprezes NRL Leszek Dudzinski zwrócił się do Andrzeja Jacyny p.o. prezesa NFZ z prośbą o informację, jakie środki finansowe w budżecie Funduszu zostały zabezpieczone na realizację świadczeń stomatologicznych, realizowanych w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego, zważywszy, że zwiększono tzw. współczynniki korygujące.

Zarządzenie Nr 23/2017/DSOZ prezesa NFZ z 24 marca 2017 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju leczenie stomatologiczne, wprowadziło zmianę współczynników korygujących w przypadku świadczeń udzielonych:

1) dzieciom do ukończenia 18. roku życia w ramach zakresów: świadczenia ogólnostomatologiczne oraz świadczenia ogólnostomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia – współczynnik 1,3

2) kobietom w ciąży oraz w okresie połogu w ramach zakresu: świadczenia ogólnostomatologiczne – współczynnik 1,2.

Ponadto wiceprezes NRL poprosił o informację jak zmieni się finansowanie świadczeń stomatologicznych w drugiej połowie roku w związku z rozpoczęciem obowiązywania nowych umów na udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju leczenie stomatologiczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
konkursy stomatologia   Leszek Dudziński   Andrzej Jacyna   NRL   NFZ  

POLECAMY W SERWISACH