PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Ile kosztuje promocja zdrowia jamy ustnej?

05-07-2013, 00:02
Ile kosztuje promocja zdrowia jamy ustnej? (fot. PTWP)
Ile kosztuje promocja zdrowia jamy ustnej? (fot. PTWP)
Nie będziemy trzymali czytelników z odpowiedzią do ostatniego akapitu tekstu. Promocja profilaktyki i zdrowia jamy ustnej kosztuje dokładnie 19 247 484 zł. O ile oczywiście za przykład weźmiemy największy projekt tego typu, który obecnie rozwija się w kraju - Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców.

Promocją zdrowia jamy ustnej, świadomie lub nie, zajmuje się prawie każdy lekarz dentysta. Niektórzy tylko wśród społeczności swoich pacjentów, inni lokalnie - wykorzystując regionalne media. Są również tacy dla których nie ma barier geograficznych i swoją wiedzę prezentują na arenie krajowej. Są to jednak działania pojedyncze, o ograniczonych możliwościach. Zupełnie inaczej jest w przypadku projektów prowadzonych m.in. przez uczelnie medyczne, dodatkowo wspierane przez zagraniczne fundusze.

Czytaj także: 

Dobry program profilaktyki stomatologicznej, czyli jaki?

Rozkwit darmowych przeglądów stomatologicznych wśród dzieci, a problemy pozostają

Od kilku miesięcy obserwujemy jak rozwija się projekt mający na celu promocję profilaktyki zdrowia jamy ustnej współfinansowany w ramach Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy Swiss Contribution. Jego pełna nazwa to Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców. Cel jest prosty i skomplikowany jednocześnie - ograniczenie występowania i nasilenia choroby próchnicowej zębów oraz poprawę stanu jamy ustnej i ogólnego stanu zdrowia populacji dzieci w wieku 0 - 5 lat.

ABC promocji zdrowia jamy ustnej

To modelowy, i unikatowy na krajową skalę, przykład przeprowadzania kampanii promocyjno - edukacyjnych w stomatologii. Projekt ma już menedżera oraz asystenta, stronę internetową i maskotkę. W planach jest nakręcenie filmu edukacyjnego, a przecież trzeba jeszcze przygotować kampanie i gadżety.

W tym celu realizator projektu Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - poszukuje osób z doświadczeniem w opracowywaniu materiałów promocyjno edukacyjnych. Referencję w tym przypadku są kwestią obowiązkową. Wymagane jest także co najmniej dwuletnie doświadczenie w pracy grafika oraz umiejętność przygotowania materiałów do druku.

Szczegółowe kryteria rekrutacyjne obrazują kierunek rozwoju reklamy projektu. Wiadomo, że nośnikiem promocji profilaktyki i zdrowia jamy ustnej będą klasyczne środki: plakat, ulotki, teczki, płyty, nalepki, certyfikaty, długopisy, standy, notatniki i kalendarzyki.

Będzie też kampania. W tym momencie kwestią otwartą pozostaje jej wartość. Dlatego też autorzy projektu szukają osoby, która to oszacuje.

W ramach kampanii przewidywane jest zamieszczenie znaków firmowych (logo) na:

SŁOWA KLUCZOWE
newsDENT   promocja zdrowia jamy ustnej   Inicjatywy  

POLECAMY W SERWISACH