PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Idealna oferta dentysty odrzucona przez WOW NFZ - dlaczego

ms
11-06-2014, 13:57
Idealna oferta dentysty odrzucona przez WOW NFZ - dlaczego Idealna oferta dentysty odrzucona przez WOW NFZ - dlaczego (foto: infoDENT24.pl)
Wielkopolski OW NFZ odrzucił ofertę właściciela gabinetu dentystycznego, który od ośmiu lat z powodzeniem realizował kontrakt w zakresie świadczeń ogólnostomatologicznych, wykazywał przy tym znaczne nadwykonania. Co się stało?

Oferta skarżącego spełniała wszystkie wymagania, zarówno w zakresie wyposażenia gabinetu, dostępności do świadczeń jak i kwalifikacji personelu medycznego. W trakcie negocjacji prowadzonych z komisją konkursową uzgodniono wszystkie warunki nowego kontraktu. Odwołujący wskazywał również, iż nieustannie podnosi standard techniczny pomieszczeń, inwestuje w sprzęt i aparaturę medyczną. W jego opinii, w interesie społecznym jest funkcjonowanie dwóch gabinetów stomatologicznych w mieście i gminie Wysoka, które świadczyłyby usługi w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.
WOW NFZ oświadczył jednak, że pieniędzy wystarczyło mu na jeden kontrakt, a ten przypadł w udziale konkurentce skarżącego.

Przegrany odwołał się od werdyktu Komisji Konkursowej - bez powodzenia.

Przeanalizowaliśmy obie oferty tak, aby dokladnie poznać przyczyny występowania różnic pomiędzy dwoma ofertami. W większości pytań ankietowych odpowiedzi były identyczne. Zaledwie w trzech przypadkach wystąpiły różnice na niekorzyść oferty skarżącego. W efekcie uzbierał on jednak aż o 18,5 pkt. mniej niż konkurentka.

Punktacja wyglądała w taki sposób:

Oferent

Cena

Ciągłość

Jakość

Dostępność

Suma

Zwycięzca

13,50

5

23,57

12,5

54,57

Przegrany

10,00

5

16,07

5

36,07


Prezentujemy odpowiedzi na pytania, w wyniku których oferta skarżącego oceniona była niżej.

Po pierwsze
Czy oferent zapewnia aparat rtg lub radiowizjograf - w lokalizacji? konkurentka skarżącego udzieliła odpowiedzi TAK za co otrzymała w dokonywanej ocenie ofertę 7,5 punktów (Skarżący NIE - 0 pkt.);

Po drugie
Czy praca lekarza w poradni w godzinach popołudniowych (do godziny 18) wynosi powyżej jednego dnia na każde 0,5 etatu przeliczeniowego? konkurentka udzieliła odpowiedzi TAK - za co otrzymała 7,5 punktów (Skarżący NIE - 0 pkt.);

Po trzecie
Simone Nowak-Chrzanowska zaoferowała cenę jednostki rozliczeniowej na poziomie 1,1 zł za co otrzymała 13,5 pkt.
Stanisław Trusiewicz zaoferował cenę jednostki rozliczeniowej na poziomie 1,14 zł za co otrzymał 10 pkt.

W efekcie skarżący otrzymał 36,07 pkt., a jego konkurentka 54,57 pkt.

Pozostałe odpowiedzi na pytania ankietowe były w przypadku obu oferentów identyczne.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH