• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

I po Dentexpo

Ewa Nieckuła
25-04-2017, 10:04
I po Dentexpo Targi Dentexpo 2017 w Warszawie (fot. ZTW)
Targi stomatologiczne w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie mają już ponad 20-letnią tradycję. O roli jaką pełnią mówi dla portalu infoDENT24.pl, reprezentująca Zarząd Targów Warszawskich, Katarzyna Moskalewicz-Wójcik.

Ewa Nieckuła infoDENT24.pl: Targi w Warszawie mają bardzo silną konkurencję w postaci Krakdent w Krakowie czy CEDE w Poznaniu. W jaki sposób organizatorzy starają się przyciągnąć uczestników?
Katarzyna Moskalewicz-Wójcik Zarząd Targów Warszawskich: Z rozmów jakie prowadzimy ze stomatologami, którzy nas odwiedzają wynika, że warszawska impreza jest bardzo potrzebna, są to jedyne targi stomatologiczne w centrum Polski.  To prawda, że konkurencja jest olbrzymia i zastanawiamy się co zrobić, by nasze targi i szkolenia czymś się wyróżniały. W tegorocznej imprezie takim wyróżnikiem miała być debata na temat stomatologii dziecięcej. Składała się z dwóch paneli dyskusyjnych, w których brali udział eksperci. Z informacjami i postulatami, które zostały podczas debaty przedstawione będziemy chcieli zapoznać osoby decyzyjne z instytucji państwowych. Mamy nadzieję , że przeprowadzona dyskusja będzie miała też wymiar praktyczny, a nie tylko teoretyczny.

W ubiegłym roku te targi przebiegały pod hasłem Futurdent, w tym roku ta formuła już się nie powtórzyła. Ten pomysł się nie sprawdził?
W tym roku mieliśmy targi Dentexpo, które zawsze odbywają się co dwa lata. Rzeczywiście w ubiegłym roku przeprowadziliśmy imprezę pod nazwą Futurdent, ale to było wydarzenie dla przedstawicieli dwóch branż, bo poza stomatologią było również wojskowe ratownictwo medyczne. Dlatego trudno te imprezy porównywać. Tematy naszych szkoleń są potrzebne, to nowości, którymi dentyści  są zainteresowani, również firmy wystawiające produkty prezentują coraz nowocześniejszy sprzęt i starają się przedstawiać nowinki z polskiego rynku.

Macie już koncepcję na przyszły rok?
Cały czas pracujemy nad koncepcją kolejnej edycji, mamy sporo pomysłów. Ale na razie ich nie zdradzamy. Po rozmowach z wystawcami i  osobami, które odwiedzają targi widzimy, że jest to bardzo potrzebna impreza i budzi bardzo duże zainteresowanie. Jesteśmy od ponad 20 lat związani z branżą stomatolgiczną, widzimy zmiany w środowisku stomatologów i chcielibyśmy stworzyć platformę spotkań. I dla dystrybutorów i dla stomatologów.

Ile osób odwiedziło tegoroczne targi?
Mieliśmy 721 osób zarejestrowanych na targi i ok. 300 uczestników szkoleń – czyli kursów i warsztatów praktycznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
targi stomatologiczne   Dentexpo  

POLECAMY W SERWISACH