PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Henry Schein przejął 60 proc. udziałów w BioHorizons

jsz
29-11-2013, 12:57
Henry Schein przejął 60 proc. udziałów w BioHorizons Henry Schein przejął 60 proc. udziałów w BioHorizons (Fot. Henry Schein)
Światowy gigant w branży stomatologicznej - firma Henry Schein nabyła 60 proc. udziałów w spółce BioHorizons, która zajmuje się produkcją implantów stomatologicznych.

Firma BioHorizons, której roczne dochody szacuje się na 115 mln dolarów, pozostanie niezależnym przedsiębiorstwem. Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione. Wiadomo jednak, ze Henry Schein zasili konta BioHorizons kwotą 145 mln dolarów. Będzie ona przeznaczona m.in. na inwestycje. Na stanowisku szefa BioHorizons pozostanie Steve Boggan.

Implanty firmy BioHorizons, dostępne są również na polskim rynku. Wykonuje się je z biokompatybilnego tytanu, dodatkowe elementy uzupełnień protetycznych powstają ze stopów złota, polimerów lub tytanu. Firma opracowała unikatową technologię Laser-Lok. Precyzyjnie wykonane nacięcia na kołnierzu implantów o wymiarach 8 i 12 mikronów umożliwiają stabilny przyczep zarówno w przypadku kości jak i tkanek miękkich. Anatomiczny kształt, opatentowana technologia Laser - Lok oraz odwrócony gwint o szerokich, płaskich krawędziach poprawia rozkład obciążeń i zwiększa stabilizację implantów, szczególnie istotne w kości słabej jakości.

Globalna sprzedaż produktów Henry Schein na rynku dentystycznym wyniosła w II kwartale 2013 roku 1,3 mld dolarów i wzrosła o 6,2 proc. w porównaniu do analogicznego okresu z ubiegłego roku.

W I połowie 2013 roku, sprzedaż Henry'ego Schein'a netto wyniosła 4,7 mld dolarów. To więcej o 8,9 proc. w porównaniu do pierwszego półrocza 2012 roku.

Henry Schein działa na rynku medycznym i weterynaryjnym.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Henry Schein   implanty   BioHorizons  

POLECAMY W SERWISACH