• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

GUMed: stomatologia w centrum uwagi

ms
09-01-2017, 09:52
GUMed: stomatologia w centrum uwagi GUMed stawia na stomatologię (foto: pixabay)
- Prowadzimy prace nad projektem budowy centrum stomatologii, które miałoby się składać z dwóch części - usługowej i dydaktycznej – zapowiada prof. Marcin Gruchała, rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

W ocenie prof. Marcina Gruchały dwie inwestycje: centrum sportowe i stomatologia, powinny być traktowane priorytetowo. - Z głównym naciskiem na stomatologię, bo nauczanie w warunkach godnych jest naszym podstawowym zadaniem. Jeśli ktoś położyłby mi worek pieniędzy i powiedział, że mogę go przeznaczyć na co tylko zechcę, wydałbym je na stomatologię – zapewnia rektor GUMed.

Mówi on: warunki, w jakich teraz nauczamy może nie są dramatyczne, ale z pewnością nie odpowiadają naszym ambicjom oraz możliwościom rozwoju. Nie jesteśmy w stanie zwiększyć liczby studentów, wprowadzić realnego umiędzynarodowienia, przyjąć większej liczby studentów zagranicznych, a jest na to duże zapotrzebowanie. Jesteśmy na to bardzo dobrze przygotowani - mamy wykwalifikowaną kadrę i programy w języku angielskim.

Prof. Marcin Gruchała przyznaje, że na studia prowadzone w języku angielskim łatwiej się dostać. Bywa, że osoby, które nie dostają się na kierunki polskojęzyczne stacjonarne, rozpoczynają studia na English Division (płatne). Dostanie się na te studia jest z roku na rok coraz trudniejsze, bo cieszą się one rosnącą popularnością. 

Więcej: nauka.trojmiasto.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
stomatologia   GUMed  

POLECAMY W SERWISACH