• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

GSK partnerem Światowej Federacji Dentystycznej

en
10-05-2018, 07:54
GSK partnerem Światowej Federacji Dentystycznej Strategia FDI - Vision 2020 uzyskała kolejne mocne wsparcie ze strony firmy GSK
Od niedawna firma GlaxoSmithKline dołączyła do partnerstwa Światowej Federacji Dentystycznej (FDI) - Vision 2020.

Niedawno firma GlaxoSmithKline (GSK) dołączyła do partnerów FDI w strategii  Vision 2020, mającej na celu edukację i upowszechnienie problemu zdrowia jamy ustnej na poziomie światowym.

- To wspaniale że firma o tak mocnych naukowych podstawach jaką jest GSK wpiera nasze działania. Przyjmując strategię Vision 2020, którą będziemy realizować przez trzy lata, mamy realną szansę na prowadzenie działań na skalę globalną i na zwiększenie nie tylko świadomości społeczeństw, ale też przekonanie do konieczności zmian politycznych decydenów. Dziękujemy naszym partnerom za ich nieustające zaufanie i wsparcie, mówi dr Kathryn Kell, prezydent Światowej Federacji Dentystycznej.

Rozpoczęta w 2012 r. inicjatywa Vision 2020 określa plan działań mających stawić czoła wyzwaniom dla środowiska dentystów, a są to m.in.:
- zaspokojenie rosnących potrzeb na usługi stomatologiczne; 
- zwiększenie roli dentystów;
- stworzenie dobrego modelu kształcenia dentystów;
- wspieranie badań podstawowych i stosowanych oraz nowych technologii.

Obecnie FDI i Vision 2020 tworzą wspólną strategię mającą z jednej strony zapewnić środowisku pracowników służby zdrowia odpowiednie środki nacisku na władze, by uwzględniały choroby jamy ustnej w narodowych planach zdrowia, z drugiej zaś zapewnienie, że członkowie FDI w krajowych organizacjach stomatologicznych biorą udział w debacie na temat polityki zdrowotnej toczącej się na forum międzynarodowym.

Więcej: fdiworlddental.org

Czytaj także: Planmeca wspiera FDI
W 2020 r. rozliczymy się z tego co robimy dla zdrowia jamy ustnej

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   FDI   Vision 2020   GSK  

POLECAMY W SERWISACH