PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Grażyna Grabowska, prezes zarządu Targi w Krakowie: z EXPO nie zrobimy basenu ani lodowiska

Mirosław Stańczyk
07-03-2014, 08:12
Grażyna Grabowska, prezes zarządu Targi w Krakowie: z EXPO nie zrobimy basenu ani lodowiska Grażyna Grabowska, prezes zarządu Targi w Krakowie: z EXPO nie zrobimy basenu ani lodowiska (foto: archiwum)
Nowoczesny kompleks kongresowo - wystawienniczy EXPO Kraków otworzy podwoje przed uczestnikami Krakdent dokładnie za rok. Tegoroczne targi odbywają się jeszcze w starym anturażu.

Mirosław Stańczyk: infoDENT24.pl: Czy fakt, że dobrze znana sceneria wita wystawców i gości po raz ostatni u organizatorów wycisną chociażby jedną łzę nostalgii?

Grażyna Grabowska, prezes zarządu Targi w Krakowie Sp. z o.o.: Zainteresowanie udziałem w Targach każdego roku rośnie...i od wielu lat mieliśmy także rosnący problem, co zrobić, aby wszystkich chętnych wystawców pomieścić. Cieszymy się, że odwiedza nas coraz więcej gości z zagranicy. Faktem jest, że większość z nich przywykła do najwyższych standardów i tego samego oczekują od organizatorów targów branżowych w Polsce.

Na szczęście dzięki wybudowaniu kompleksu EXPO Kraków ten problem przestaje spędzać nam sen z powiek. Jesteśmy właścicielem i operatorem nowoczesnego i funkcjonalnego centrum targowo - kongresowego, dzięki któremu możemy rozwinąć skrzydła, dorównać jakością innym imprezom europejskim. Jak twierdzą nasi wystawcy - brakowało nam niewiele i mieli właśnie na myśli zbyt małą infrastrukturę.
O nostalgii trudno mówić. Cieszymy się, że marka KRAKDENTuŸ jest niepodważalna i to nie jest megalomania z mojej strony, takie są fakty. Organizowane przez nas wydarzenie postrzegane jest przez lekarzy dentystów w kategorii prostego imperatywu: w Krakowie trzeba być.

infoDENT24.pl: Czy w związku z praktycznie zakończoną inwestycją EXPO Kraków możemy oczekiwać nowych form prezentacji ofert uczestników Krakdent 2015?

Grażyna Grabowska: Oddajemy do dyspozycji wystawców dwie, nieograniczone niczym hale, o łącznej pow. 9 tys. mkw. Hala wystawowa, przekształcona w salę audytoryjną, umożliwi organizację kongresu nawet dla 5 tys. uczestników.
W EXPO Kraków znajdzie się zespół klimatyzowanych, modułowych sal konferencyjnych, które będzie można dowolnie aranżować. Pomieszczenia te zostaną wyposażone w najnowsze rozwiązania multimedialne, więc myślę, że wszystko, co tylko klient wymyśli, będzie można zrealizować. No, prawie wszystko - nie chciałabym z EXPO robić basenu ani lodowiska.

infoDENT24.pl: O funkcjonalności tego typu obiektów w znacznej mierze decyduje zaplecze. Porozmawiajmy zatem także o takich przyziemnych kwestiach, jak kuchni, czy sanitariatach.

Grażyna Grabowska: Oczywiście. Przy każdej hali są dwa ogromne zespoły toalet, również po dwa - w lobby. Będzie miejsce dla matki z dzieckiem, punkt pomocy medycznej, wszystko nowoczesne, zaprojektowane według obowiązujących norm.
Na piętrze znajdzie się duża restauracja, podczas gdy na poziomie hali mogą być aranżowane dodatkowe mniejsze punkty gastronomiczne czy kawiarnie.
Przed salami konferencyjnymi, na specjalnych ekranach będzie wyświetlany program, realizowany w każdym z pomieszczeń wykładowych. Sale seminaryjne zostaną wyposażone w najnowocześniejszy system nagłośnień i sprzęt umożliwiający prezentacje i to niezależnie od tego, czy będą funkcjonowały jako jedna duża powierzchnia, czy po podziale na mniejsze jednostki. Oczywiście sale, jak i jedna z hal wystawienniczych mogą być całkowicie zaciemnione.
Myśląc o naszym obiekcie, staraliśmy się tak go zaprojektować, żeby mógł spełniać najróżniejsze funkcje oraz aby był przyjazny dla naszych obecnych i przyszłych klientów.

POLECAMY W SERWISACH