• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Google mówi: przygotuj się, twój pacjent zadzwoni w poniedziałek

ms
09-04-2015, 09:11
Google mówi: przygotuj się, twój pacjent zadzwoni w poniedziałek Kto pyta Google o dentystów
Okazuje się, że Polacy z zadziwiającą konsekwencją najczęściej poszukują dentystów za pośrednictwem internetu w poniedziałki.
Coraz mniej jest sfer życia człowieka, o których nie wiedziałaby nic wyszukiwarka Google. infoDENT24.pl przeanalizował ruch w internecie, który od 1 stycznia do końca marca 2015 r. generowały osoby wypisujące frazy „dentysta" lub „stomatolog". Okazuje się, że w obu przypadkach, biorąc pod uwagę dni tygodnia, najwięcej zapytań o dentystę i stomatologa Polacy konsekwentnie zadają w poniedziałki.

Dwie są przyczyny takiego stanu. Po pierwsze, to właśnie poniedziałek następuje po dwóch dniach weekendowej „kumulacji„, kiedy to większość cierpiących pacjentów gwałtownie poszukuje specjalistycznej pomocy. Po drugie, duża grupa osób każdy tydzień zaczyna od wyspecyfikowania najpilniejszych zadań i potrzeb, wśród nich - bywa - że znajduje się wizyta w gabinecie dentystycznym.

Okazuje się, iż w 13 tygodniach, jakie minęły od początku 2015 r., zapytanie o dentystę występowało najczęściej w poniedziałki. Podobnie było w przypadku frazy „stomatolog", bowiem tylko dwukrotnie poniedziałki nie biły tygodniowych rekordów (było to na początku stycznia - rekord padł w środę 7 stycznia oraz w marcu - rekord tygodniowy - w czwartek 12 marca).

Biorąc pod uwagę względną liczbę zadawanych pytań, apogeum ruchu pod tym względem wystąpiło 16 lutego i 23 marca. Przyjmując liczbę zapytań w te dwa dni za 100 proc. można wyliczyć, że w najmniej pod tym względem reprezentatywnym poniedziałku (26 stycznia) wskaźnik ten wyniósł 81 proc. Oczywiście to i tak zdecydowanie więcej w stosunku do ruchu w inne dni tygodnia, szczególnie wobec sytuacji występujących w niedziele i soboty (od 26 proc. w niedzielę 29 marca, do 47 proc. w niedzielę 1 marca).

Największe zainteresowanie zapytaniami o dentystę lub stomatologa w I kw. 2015 r. występowało w następujących województwach:

województwo

proc.

lubuskie

100

śląskie

83

opolskie

80

małopolskie

79

pomorskie

78

dolnośląskie

78

warmińsko - mazurskie

77

mazowieckie

76

zachodniopomorskie

76

podkarpackie

73Największe zainteresowanie zapytaniami o dentystę lub stomatologa w I kw. 2015 r. występowało w następujących miastach: 
 

miasto

proc.

Gdynia

100

Warszawa

99

Wrocław

91

Kraków

91

Gdańsk

89

Katowice

88

Olsztyn

86

Rzeszów

85

Poznań

85

Opole

83Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
stomatolog   dentysta   internet   statystyka   Google  

POLECAMY W SERWISACH