PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

GGLLD: dentyści łamiący zakaz reklamy pod obserwacją

Galicyjska Gazeta Lekarska Lekarza Dentysty/ŁS
19-12-2014, 10:33
GGLLD: dentyści łamiący zakaz reklamy pod obserwacją Nowy numer GGLLD można pobrać na stronie internetowej OIL w Krakowie
Samorząd lekarski nie zamierza przymykać oczu na ewidentne przewinienie zawodowe, jakim jest zakazana reklama – czytamy w najnowszym numerze Galicyjskiej Gazety Lekarskiej Lekarza Dentysty (nr 40).

W materiale podsumowującym jesienne spotkanie dentystów w Rytrze, zawiera m.in. relację z dyskusji o reklamie gabinetów stomatologicznych.

Jak pisze GGLLD, choć niektórzy twierdzą, że definicja reklamy jest nieostra, nie jest to żadnym wytłumaczeniem dla lekarzy występujących w reklamach czy dla karygodnych i karanych już reklam usług medycznych sprzedawanych za pośrednictwem portali oferujących tzw. grupowe zakupy.

- Powszechnie reklamowane są tam usługi z zakresu stomatologii estetycznej, medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej. Pomijając fakt, iż ich ceny bywają podejrzanie niskie (tym bardziej, jeśli uwzględni się pro wizję dla portalu), samorząd lekarski nie zamierza przymykać oczu na ewidentne przewinienie zawodowe, jakim jest zakazana reklama - czytamy w magazynie małopolskich lekarzy dentystów.

Anna Kot, okręgowy rzecznik odpowiedzialności zawodowej, przypomina, że informacje, jakie nie tylko można, ale trzeba przekazać pacjentom, są ściśle określone, podobnie jak sposób ich udzielania. - I jest to katalog zamknięty, nie ma żadnej dowolności - zaznacza.

GGLLD zwraca uwagę, że jasne są też uregulowania dotyczące zakazu reklamy w przepisach prawa: Kodeksie Etyki Lekarskiej, uchwale NRL. - Te przepisy mają być gwarancją obiektywnej i rzetelnej informacji dla pacjentów - z uwagi na szczególną wartość, jaką jest zdrowie i życie - wolną od marketingowych technik pozyskiwania klienta, czyli pacjenta- podkreśla Anna Kot.

Więcej: GGLLD

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH