PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Gdzie Polacy szukają informacji o dentystach

ms
15-01-2014, 08:00
Gdzie Polacy szukają informacji o dentystach Gdzie Polacy szukają informacji o dentystach (foto: sxc.hu)
Trusted Trader* sprawdził, gdzie Polacy najczęściej szukają informacji o firmach. Jak w tej analizie plasują się praktyki stomatologiczne?

Z badań programu Trusted Trader wynika, że Polacy coraz częściej wykorzystują informacje zawarte w internecie do znajdywania i zweryfikowania ofert usługodawców. Wśród nich, czy chcemy tego czy nie, znajdują się także lekarze dentyści. Otoczenie branży medycznej być może nie jest najszczęśliwsze, ale Polacy najczęściej szukają w sieci ofert pizzerii i zakładów fryzjerskich. W obu przypadkach zrealizowano w 2013 r. ponad 12 mln zapytań (1 mln miesięcznie).

Internet jest niezastąpiony źródłem informacji, a książki telefoniczne są zdecydowanie passe.
Okazuje się, że wszyscy spośród 447 osób ankietowanych na zlecenie programu Trusted Trader przez OBOAK (Ośrodek Badania Opinii Adama Kowalskiego) zadeklarowało, że potrzebne informacje o firmie realizującej usługę uzyskują z internetu. 60 proc. z nich dodatkowo dopytuje się znajomych, 7 proc. szuka firm - patrząc na szyldy na ulicach, a zaledwie 1 proc. poszukuje informacji w książkach adresowych.

Zdecydowana większość ankietowanych (74 proc.) szuka w internecie przede wszystkim informacji o e-sklepach, a 41 proc. o dużych, znanych markach, ale 30 proc. przyznało, że właśnie w sieci sprawdza lokalne firmy usługowe - fryzjera, mechanika, ale także stomatologa.
Na pytanie jakiego rodzaju informacji na temat firm szukamy w sieci, wszyscy ankietowani odpowiedzieli „opinii o firmie". 9 proc. z nich przyznała, że ocenia wygląd strony internetowej, a 1 proc., że sprawdza też certyfikaty i polecenia zamieszczone na www.

Opinia o firmie, pozostawiona niejednokrotnie przez anonimowe osoby, ma zasadniczy wpływ na decyzję o wyborze.
Firmy powinny zachęcać klientów do pozostawiania opinii na ich temat w internecie. Tym bardziej, że zadowolony klient rzadko dzieli się swoimi wrażeniami z zakupu, czy usługi, częściej robią to niezadowoleni.

Zestawienie liczby wyszukiwanych haseł w 2013 r. (średnio miesięcznie) - usługi stomatologiczne znalazły się na 8. Pozycji (390 tys. zapytań miesięcznie).

Usługa

liczby wyszukiwanych w 2013 r. (średnio miesięcznie)

Usługi kosmetyczne i fryzjerskie

1 253 050

Usługi hotelarskie

1 289 320

Usługi restauracyjne (pizzeria)

1 023 870

Usługi architektoniczne

759 050

Usługi medyczne

728 560

Usługi mechaniki samochodowej

636 210

Usługi budowlane

393 020

Usługi stomatologiczne

390 440

Usługi stolarskie

251 780

SŁOWA KLUCZOWE
dentysta w sieci   internet   Trusted Trader   

POLECAMY W SERWISACH