• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Gdańsk: Copernicus uratuje Wojewódzką Przychodnię Stomatologiczną

ms
24-04-2018, 08:11
Gdańsk: Copernicus uratuje Wojewódzką Przychodnię Stomatologiczną Paweł Orłowski uzasadnia potrzebę fuzji
Kondycja finansowa Wojewódzkiej Przychodni Stomatologicznej jest na tyle kiepska, że jedynym ratunkiem dla tej lecznicy jest jej przejęcie przez spółkę Copernicus (podmiot publiczny). Stosowną decyzję w tej sprawie podjęto podczas sesji XLV Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Sytuację relacjonował Paweł Orłowski, marszałek woj. pomorskiego. Według niego, połączenie WPS z Copernicusem daje szansę na dalsze funkcjonowanie, modernizację i rozwój gdańskiej przychodni. W przeciwnym przypadku lecznica upadłaby.

Tylko na zakup sprzętu stomatologicznego i aparatury medycznej WPS potrzebuje ok. 1 mln zł (potrzebne są m.in. unity stomatologiczne z wyposażeniem, cyfrowy aparat pantomograficzny, aparat RTG, mikroskop). W złym stanie znajduje się sam budynek przychodni.

- W ocenie Pawła Orłowskiego transakcja nie będzie miała negatywnego wpływu na kondycję finansową Copernicusa, przede wszystkim na sytuację pracowników tam zatrudnionych.

W wyniku inwestycji w WPS - Copernicus będzie mógł zaproponować lepsze jakościowo świadczenia w odpowiednich warunkach.

WPS, w ramach umowy z Pomorskim OW NFZ, zajmuje się leczeniem, protetyką, profilaktyką i promocją zdrowia. Organizuje też szkolenia specjalizacyjne dla lekarzy dentystów, prowadzi staże podyplomowe dla dentystów, praktyki m.in. dla higienistek stomatologicznych i asystentek stomatologicznych.

Więcej: zdrowie.trojmiasto.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Copernicus  

POLECAMY W SERWISACH