PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Gala TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne w październiku

05-09-2013, 00:01
Wkrótce gala TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne. Na zdjęciu Klinika Stomatologii Estetycznej i Implantologii INTERDENTAL dr Katarzyna Kargol-Kuszewska
Wkrótce gala TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne. Na zdjęciu Klinika Stomatologii Estetycznej i Implantologii INTERDENTAL dr Katarzyna Kargol-Kuszewska
Zwycięzców III edycji konkursu TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne poznamy podczas gali 25 października w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie poinformowali organizatorzy: Dental Depot Wasio, Biomet3i oraz magazyn Dobre Wnętrze. Nagroda zostanie wręczona w trzech kategoriach: Nagroda Jury, Nagroda Czytelników, Nagroda INSPIRATION.

 

11 placówek stomatologicznych z całej Polski znalazło się w tym roku w gronie nominowanych do nagrody TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne. Plebiscyt co roku wyróżnia najlepiej zaprojektowane wnętrza gabinetów, które przełamują stereotypowy wizerunek stomatologa, stosując nowatorskie rozwiązania architektoniczne i designerskie. Nagrodę już po raz trzeci przyznają dziennikarze, architekci, dekoratorzy wnętrz i środowisko lekarskie. 11 finałowych gabinetów zostało wybrane z grona ponad 20 tys. klinik i ośrodków dentystycznych działających w Polsce.

Na liście nominowanych są m.in. gabinety wykorzystujące we wnętrzach arteterapię i reprinty Botticellego, gabinety galerie-sztuki z otwartą przestrzenią wypełnioną designerskami meblami autorstwa m.in. Rossa Lovegrove czy Ludwiga Mies van der Rohe, kliniki kształtowane światłem i wykorzystujące psychologię kolorów, a nawet ośrodek ze strefą chilloutu zamiast zwykłej poczekalni dla pacjentów. Nie zabrakło także specjalnie przystosowanych gabinetów dla dzieci.

- To są ośrodki stomatologiczne, które z naszym oporem przed wizytą u dentystą walczą wnętrzem. Architekci je projektujący stworzyli wnętrza daleko odchodzące od szpitalnych klimatów, które przez lata zrażały do leczenia. Efektem są unikatowe w skali świata wnętrza gabinetów, które czerpią z estetyki salonów i ośrodków SPA, modnych londyńskich hoteli, galerii sztuki, redakcji magazynów mody. Architektura i design spełniają w nich ważną funkcję psychologiczną, odciągając i rozpraszając uwagę pacjenta mówi Małgorzata Wasio-Malinka z firmy Dental Depot Wasio, jednego z organizatorów plebiscytu.

Modne gabinety na wzór z USA

O takich ośrodkach już dziś mówi się gabinety trankwilizatory lub gabinety anxiety free, czyli wolne od strachu. Moda na nie do Polski przywędrowała ze Stanów Zjednoczonych. Wykorzystują one nowoczesne rozwiązania architektoniczne do pokonywania powszechnej wciąż dentofobii. Badania udowadniają, że chętniej leczymy się w ciekawych i mało stomatologicznych wnętrzach. Zwracamy uwagę na kolor ścian, który absolutnie nie może być biały, poziom wygody foteli, a nawet na intensywność oświetlenia w poczekalni. Stąd chociażby popularność gabinetów stomatologicznych z klimatem SPA. Ich wnętrza mają przytłumione kolory, sięgają po aromaterapię, koją i tak skołatane nerwy pacjenta mówi Wasio-Malinka.

POLECAMY W SERWISACH