PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Gabinet dentystyczny w każdej szkole już w 2018 r.!?

ms
03-07-2017, 08:17
Gabinet dentystyczny w każdej szkole już w 2018 r.!? Kto podliczy stomatologie szkolną (foto: pixabay)
Tego nie udało się uniknąć. Po zapowiedziach ministra zdrowia, dotyczących przywracania gabinetów stomatologicznych w szkołach i uruchamiania dentobusów jeżdżących powiatowymi drogami od szkoły do szkoły – niektóre media odtrąbiły powrót dentystów do wszystkich szkół i to już w 2018 r.

Skądinąd dobrze poinformowane wydawnictwo Infor opublikowało materiał pod frapującym tytułem: Gabinet dentystyczny w każdej szkole już w 2018 r.

W informacji czytamy m.in.:
Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło program Ministerstwa Zdrowia na temat wyposażenia szkolnych gabinetów dentystycznych na lata 2018 - 2022. Uczniowie po wielu latach przerwy znowu będą mieć dostęp do bezpłatnej opieki dentystycznej w szkole. Dzieci z bardzo małych szkół zęby będą mogły leczyć w tzw. dentobusach.

W sposób mniej lub bardziej zamierzony powstało przekonanie, że w każdej szkole na dzieci czekać będzie dentysta, a pomiędzy mniejszymi placówkami oświatowymi zaczną kursować dentobusy, w nich zaś – gotowe do pracy profesjonalne załogi nie tylko dokonujące przeglądów, ale także leczące uzębienie młodych pacjentów.

Nie trudno zgadnąć, że tak śmiało nakreślony program spotka się z uznaniem społeczeństwa. W efekcie decydenci zrobią wszystko, aby należycie donośnie wybrzmiał przekaz spójny z oczekiwaniami rodaków. Nie raz usłyszymy zatem o przecinaniu wstęg inaugurujących pracę szkolnego gabinetu stomatologicznego, nie raz zobaczymy dentobus, który zajeżdża na szkolne boisko. Konstatacja, czy aby jest to program realny w skali ogólnopolskiej – i co niemniej ważne – działanie efektywne ekonomiczne - pojawi się znacznie później.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentobus   stomatologia dziecięca   dentysta w szkole  

POLECAMY W SERWISACH