PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Firma Zeszuta sp. z o.o będzie dostawcą dentobusów

ms
27-10-2017, 14:12
Firma Zeszuta sp. z o.o będzie dostawcą dentobusów Ambulans sanitarny z firmy Zeszuta
Zakład Zamówień Publicznych przy Ministrze Zdrowia rozstrzygnął przetarg na zakup 16 dentobusów – pojazdów medycznych, w których są udzielane świadczenia stomatologiczne.  Za najkorzystniejszą uznano ofertę firmy Zeszuta sp. z o.o.

Wiadomo, że jeden dentobus kosztować będzie 1 496 300 zł, a całe zamówienie ma wartość 23 940 800 zł.

Firma Zeszuta jest producentem różnych typów pojazdów przeznaczonych dla służb medycznych działających w kraju i zagranicą. Ambulanse sanitarne wykonuje głównie na bazie pojazdów marki Mercedes- Benz, modele: Sprinter i VITO (także z  napędem na cztery koła).

Od 2001 r. Zeszuta wykonała ok. 1500 ambulansów na różnych typach podwozi marki Mercedes- Benz.

Ministerstwo Zdrowia pracuje nad rozwiązaniami, które mają poprawić dostęp dzieci i młodzieży do świadczeń stomatologicznych. Uzupełnieniem tych działań jest zakup 16 dentobusów, po jednym na każde województwo. Z dentobusów będą korzystać uczniowie małych szkół w tych miejscowościach, gdzie nie ma gabinetu lekarza dentysty - informuje resort zdrowia.

Środki na zakup dentobusów pochodzą z budżetu państwa i są przewidziane w ustawie o szczególnych rozwiązaniach zapewniających poprawę jakości i dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH