PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

FDI w Poznaniu i od razu rekordy w branży hotelarskiej

ms
24-10-2016, 13:11
FDI w Poznaniu i od razu rekordy w branży hotelarskiej Kongres FDI napędził branżę turystyczną w Poznaniu (foto: pixabay)
Organizatorzy Światowego Kongresu Stomatologicznego FDI w Poznaniu utrzymywali, że dzięki obecności w stolicy Wielkopolski dentystów z całego świata - branża hotelarska zanotuje rekordowe obroty. Wielu uważało, że to tylko trudne do zweryfikowania sugestie, niesłusznie.

Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania i jednocześnie wiceszef rady Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej wyjawił w rozmowie z Gazetą Wyborczą, że w tym roku w Poznaniu odbyły się dwie duże i ważne międzynarodowe imprezy: lipcowy kongres politologów, który przyciągnął 4 tys. uczestników i największy do tej pory kongres w Polsce - wrześniowy zjazd dentystyczny FDI, w którym brało udział 16 tys. uczestników.

Oczywiście do wrześniowego rekordu branży hotelarskiej mogło przyczynić się tylko to drugie wydarzenie.

Według informacji zebranych przez międzynarodową firmę badawczą STR, która monitoruje obłożenie i ceny w niemal 7 mln miejsc noclegowych na świecie, obłożenie poznańskich miejsc noclegowych we wrześniu wyniosło średnio 81,1 proc. To prawie o 11,5 proc więcej niż w rekordowym dotychczas wrześniu 2015 r. - To wynik porównywalny do tego notowanego w Krakowie, Gdańsku, czy Warszawie - mówi Jan Mazurczak prezes zarządu PLOT.

Przypomnieć należy, że wrzesień co roku jest szczególnie znaczący dla hotelarzy w Poznaniu, gdyż w miesiącu tym odbywają się tutaj targi stomatologiczne CEDE.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
CEDE   Kongres FDI w Poznaniu  

POLECAMY W SERWISACH