PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Ewa Mastalerz: CEDE 2015 to także nowe spojrzenie na problematykę codziennej praktyki lekarza dentysty

Mirosław Stańczyk
27-07-2015, 08:01
Ewa Mastalerz: CEDE 2015 to także nowe spojrzenie na problematykę codziennej praktyki lekarza dentysty Ewa Mastalerz Exactus (foto: infoDENT24.pl)
- Podczas CEDE 2015, po raz pierwszy od 1991 r., w tak szerokim zakresie, przedstawiciele stomatologicznych oddziałów uniwersytetów medycznych zaprezentują problemy codziennej stomatologii klinicznej w połączeniu z dowodami naukowymi. Nowa forma interaktywnej, wirtualnej dyskusji wzbogaci poruszane tematy – m.in. i o tym aspekcie programu CEDE 2015, w rozmowie z infoDENT24.pl, informuje Ewa Mastalerz współwłaścicielka firmy Exactus, organizatora CEDE.

Mirosław Stańczyk infoDENT24.pl: Jabłka zapadły w pamięci tych, którzy byli gośćmi CEDE 2014, czym organizatorzy przywitają uczestników CEDE 2015? Wszak jubileusz 25-lecia zobowiązuje do nietuzinkowych powitań.

Ewa Mastalerz: Jabłka, mam nadzieję, pozostaną  takim zdrowym, owocowym akcentem wystaw  CEDE . Chcemy promować zdrowy styl życia,  a i polskie jabłka, które są przepyszne.

Jeśli zaś chodzi o jubileusz, proszę nie spodziewać się fajerwerków na powitanie, przepisy ppoż na to nie pozwalają (śmiech – przyp red.).

Taki jubileusz rzeczywiście zobowiązuje, ale trochę inaczej to rozumiemy. Zobowiązuje nas idea, która towarzyszyła powstaniu CEDE. Po latach fantastycznej współpracy z profesorem Stanisławem Suliborskim, kierownikiem naukowym Zjazdów Zespołów Stomatologicznych, postanowiliśmy powrócić do korzeni. Pierwsza wystawa CEDE towarzyszyła Kongresowi Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. 25-tej edycji towarzyszy Konferencja Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.  Znakiem czasu jest znaczek @ przy nazwie (Konferencja PTS@CEDE2015 Stomatologia Kliniczna), ale w dalszym ciągu PTS, najstarsze towarzystwo naukowe w polskiej stomatologii,  gwarantuje bardzo dobry poziom wykładów.

Tegoroczna Konferencja Stomatologii Klinicznej PTS@CEDE to nowe spojrzenie na problematykę codziennej praktyki lekarza stomatologa. To spotkanie stomatologii ogólnej z połączonym spojrzeniem wszystkich specjalności stomatologicznych. Po raz pierwszy od 1991 roku na CEDE, w tak szerokim zakresie, przedstawiciele stomatologicznych oddziałów uniwersytetów medycznych przedstawiają problemy codziennej stomatologii klinicznej w połączeniu z dowodami naukowymi. Nowa forma interaktywnej, wirtualnej dyskusji wzbogaci poruszane tematy.

Konferencja PTS@CEDE to wydarzenie na którym nikogo, kto chce być na bieżąco z aktualnościami stomatologicznymi, nie powinno zabraknąć.

Jako organizatorom, zależy nam przede wszystkim na tym, aby każdy zwiedzający wyjechał z CEDE z nową myślą, pomysłem, wiedzą, informacją, ideą, którą wykorzysta w swojej praktyce.

25 lat to oczywiście szmat czasu i tutaj ukłon należy złożyć przede wszystkim tym firmom czy osobom, które są obecne na CEDE od samego początku. A jest parę takich firm i osób. Zapraszam wszystkich do pasażu w czwartek 10 września o 17:45.

infoDENT24.pl: Po długiej liście znaczących wystawców oraz po bogatym wykazie: szkoleń, sympozjów, warsztatów, sygnowanych przez największe nazwiska w branży stomatologicznej, można wnioskować, że CEDE 2015 r. nie grozi syndrom mistrzostw Polski poprzedzających olimpiadę. Mam na myśli bliską przecież perspektywę wielkiego wydarzenia FDI 2016, które po raz pierwszy zawita do Polski i które być może nieco przyćmi przygotowania i przebieg tegorocznej, bądź co bądź jubileuszowej poznańskiej imprezy.

POLECAMY W SERWISACH