PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

ENEL-MED wzrasta także dzięki stomatologii

js
01-09-2015, 11:55
ENEL-MED wzrasta także dzięki stomatologii ENEL - MED w statystyce (foto: sxc.hu)
- Duży nacisk położyliśmy na rozwój stomatologii, od której zaczynaliśmy naszą działalność ponad 20 lat temu - twierdzi Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego ENEL-MED.

- Zgodnie z ogłoszoną strategią, sukcesywnie zwiększamy liczbę gabinetów stomatologicznych, a co się z tym wiąże - otwieramy je również w nowych lokalizacjach, tak jak ostatnio w Katowicach, a także we Wrocławiu – wyjaśnił Adam Rozwadowski.

ENEL-MED intensywnie rozwija sprzedaż usług komercyjnych skierowanych do pacjentów indywidualnych, a stomatologia w dużej mierze sprzedawana jest jako usługa komercyjna - dodaje Adam Rozwadowski.

W I półroczu 2015 r. ENEL-MED osiągnął 114,5 mln zł przychodów, jest to o 18 proc. więcej niż w I półroczu 2014 r. W tym okresie ENEL-MED wygenerował m.in. 19 proc. wzrost w obszarze abonamentów, stanowiących 69 proc. w strukturze przychodów. W I połowie 2015 r. EBITDA wzrósł o 6,1 proc. w stosunku do I półroczu 2014 r. 

Największy wpływ na zwiększenie poziomu EBITDA spółki miał pion przychodni, głównie za sprawą dużego wzrostu poziomu sprzedaży abonamentów i usług komercyjnych skierowanych do klientów indywidualnych. Wystąpił także spory wzrost zysku w pionie diagnostyki. Potencjał firmy w tym obszarze w najbliższym czasie zostanie znacznie powiększony.

Spółka zapowiada, że w IV kw. 2015 r. nadal będzie zwiększać swój potencjał. Trwają zaawansowane prace nad otwarciem kliniki medycyny sportowej i przychodni abonamentowej wraz z przychodnią endoskopową w Warszawie oraz placówki z rezonansem magnetycznym w Katowicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
ENEL-MED   stomatologia   wyniki  

POLECAMY W SERWISACH