PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

EKG: trwa najważniejsza w Polsce debata gospodarcza dotycząca również systemu ochrony zdrowia

ms
07-05-2014, 07:09
EKG: trwa najważniejsza w Polsce debata gospodarcza dotycząca również systemu ochrony zdrowia Startuje najważniejsza w Polsce debata o systemie ochrony zdrowia
W ramach trwającego właśnie w Katowicach Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2014 (7 - 9 maja) organizowanego przez Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości, wydawcę m.in. portalu infoDENT24.pl, poruszane są wśród innych kwestie istotne także dla kondycji branży stomatologicznej. W relacjach z EKG zwrócimy uwagę na proponowane i zapowiadane rozwiązania organizacyjno - prawne, które mogą w istotny sposób rzutować na funkcjonowanie również gabinetów dentystycznych.

Zwrócimy uwagę na to co najbardziej może zainteresować lekarzy dentystów, a więc na perspektywy rozwoju komercyjnego rynku opieki zdrowotnej (wydatki prywatne pacjentów, przyszłość ubezpieczeń dodatkowych, rynek abonamentowy).

Dowiemy się także, jaki wpływ na funkcjonowanie świadczeniodawców, w tym lekarzy dentystów, ma dyrektywa transgraniczna i czy jej ścisła implementacja rozsadziłaby budżet NFZ.

Spróbujemy ocenić czy unijne środki, które zasilą polski sektor ochrony zdrowia; będą szansą także dla branży stomatologicznej.

Będziemy dopytywać, czy wśród zapowiadanych i postulowanych programów profilaktycznych i edukacyjnych znajdą się także te promujące zdrowie jamy ustnej.

Mamy nadzieję na pogłębioną wiedzę na temat akwizycji oraz decyzji kapitałowych wpływających na funkcjonowanie branży stomatologicznej.

Przysłuchiwać się będziemy dyskusji o potrzebie zwiększania nakładów na ochronę zdrowia (o perspektywie wzrostu udziału PKB w tych wydatkach), a to głównie ze względu na starzejącą się populację oraz wzrost kosztów związanych z nowymi technologiami medycznymi. Czy w tym kontekście pojawią się opinie dotyczące opieki stomatologicznej nad coraz starszym społeczeństwem?

Uzyskamy wiedzę o prognozach dotyczących rozwoju prywatnego sektora medycznego w Polsce i w wybranych krajach.

Poznamy plany najważniejszych graczy branżowych. Czy niektórzy z nich spoglądają także w stronę rynku stomatologicznego?

Uczestniczyć będziemy w dyskusji o obecnych i postulowanych warunkach lokowania prywatnego kapitału w polskim sektorze ochrony zdrowia (przede wszystkim w branży stomatologicznej).

Zapoznamy się z zasadami kontraktowania świadczeń przez płatnika, m.in. w kontekście planów rozwoju prywatnych podmiotów leczniczych, do których w głównej mierze należą gabinety dentystyczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH