PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Drgnęło wreszcie w dochodach amerykańskich dentystów

en
27-11-2017, 11:27
Drgnęło wreszcie w dochodach amerykańskich dentystów W USA stomatolodzy więcej zarabiają po latach zastoju (fot. pixabay)
Lepiej w Stanach Zjednoczonych - dochody dentystów znacznie wzrosły po raz pierwszy po blisko 17 latach zastoju, według danych ADA Health Policy Institute.

Według analizy Health Policy Insitute, średnie dochody specjalistów w zakresie  stomatologii zachowawczej od dawna stale malały. Podczas gdy gospodarka amerykańska z wolna podnosiła się po kryzysie, do tej pory nie było tego widać w dochodach dentystów. Pewnie dlatego, że najszybciej z kryzysu wychodziła najbogatsza część społeczeństwa, obecnie zaś proces ten przebiega w warstwie średniej, a ta dla sektora stomatologii jest bardzo ważna - tłumaczy dr Marko Vujicic, główny ekonomista Health Policy Institute.

Wraz ze wzrostem dochodów klasy średnio majętnej, wzrósł także dochód dentystów. W przypadku specjalistów ze stomatologii zachowawczej średni roczny dochód w 2016 r. wyniósł 188,6 tys. dolarów (o 8 proc. więcej niż w 2014 r.), podczas gdy dochód specjalistów z innych dziedzin stomatologii sięgał średnio nieco ponad 322 tys. dolarów ( to 3,5 proc wzrost w porównaniu z 2014 r.).

Za ten wzrost głównie odpowiada większa liczba pacjentów, jaka przewija się przez gabinety stomatologiczne. Coraz rzadziej dentyści prowadzący prywatne praktyki mówią, że nie mają dostatecznego obłożenia w miesiącu. Pacjenci muszą dłużej czekać na wizytę, w 2016 r. było to średnio 6 dni.

Z danych Health Policy Institute wynika, że to nie tylko pacjenci ze średniej klasy czekają w poczekalniach dentystów, bo coraz więcej pojawiają się w nich także osoby starsze i dzieci.

Więcej: drbicuspid.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Stany Zjednoczone   dentysta  

POLECAMY W SERWISACH