PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Drażliwe pytania o interesy dentysty – przedsiębiorcy

ms
06-11-2017, 09:04
Drażliwe pytania o interesy dentysty – przedsiębiorcy Dentysta przedsiębiorcą (foro: pixabay)
Jak po grudzie idzie uruchomienie w Witkowie domu seniora w budynkach odkupionych w 2010 r. od gnieźnieńskiego starostwa. Jednym z inwestorów jest dentysta – przedsiębiorca z Gniezna, ponoć mało wiarygodny partner biznesowy.

Plany inwestycyjne były na tyle głośne, że większość mieszkańców regionu wiedziała o dyskutowanym od lat projekcie uruchomienia domu seniora. Na pojawiające się w tym kontekście nazwisko dentysty zwrócili uwagę jego wierzyciele. Wśród nich Marian Zaborowicz – właściciel kilku regionalnych gorzelni. To on, namówiony przez dentystę nieopacznie ustanowił hipotekę na jednej ze swojej nieruchomości(pałac z gorzelnią). W ten sposób zabezpieczony został kredyt zaciągnięty oficjalnie przez syna dentysty, chociaż ponoć to ojciec był spiritus movens całej transakcji. Okazało się, że kredyt nie został spłacony, a Marian Zaborowicz musi teraz wypełniać przykre obowiązki poręczającego.

Dentysta ograniczał się tylko do słów, że nie może nic zrobić. Inni jego wierzyciele przestali nawet wystawiać faktury, aby nie narażać się na dodatkowe koszty.

Wśród pokrzywdzonych jest Jan Jóźwiak – właściciel firmy budowlanej, która remontowała, należący do dentysty, browar w Niechanowie.

Poszkodowani nagłaśniają sprawę, nie chcą bowiem, aby inwestycja pod tytułem dom seniora, a dokładniej koszty z nią związane, pogrążyły kolejne osoby, które spotkają na swojej drodze przedsiębiorczego dentystę.

Więcej: slupca.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
sąd   dentysta  

POLECAMY W SERWISACH