PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Domena dla dentysty – drogo dla spóźnionych i upartych

ŁS
11-02-2014, 12:23
Domena dla dentysty – drogo dla spóźnionych i upartych Domena dla dentysty – drogo dla spóźnionych i upartych (Fot. Fotolia/PTWP)
Dentystyka.pl – 29,5 tys. złotych, pieknezeby.pl – 21,5 tys. zł, implanty.com – 12,3 tys. złotych – tyle wynoszą ceny stomatologicznych adresów internetowych oferowanych na giełdach domen. Drogo? Tym bardziej warto o tym pamiętać, szczególnie w przypadku kreowania nazwy dla nowego gabinetu.

Zacznijmy od początku. Domena, to nic innego jak internetowy adres, na którym „zakotwiczona" jest nasza witryna gabinetu. Chcąc więc uruchomić stronę www praktyki, prędzej czy później będziemy musieli zmierzyć się z tym pojęciem. Bez domeny nie będziemy mieć własnej strony internetowej.

Oczywiście większość gabinetów zakładanych jest na adresach spójnych z nazwą praktyki lekarskiej. Właściciel gabinetu o nazwie np. Endo Estetica będzie szukał więc adresu www.endoestetica.pl lub opcjonalnych: www.endoestetica.eu, www.endoestetica.waw itp.

Jeżeli nazwa nie jest zarejestrowana, koszt zakupu domeny najczęściej jest niewielki, bywa, że wynosi 0 złotych plus podatek VAT, za pierwsze 12 miesięcy. W kolejnych latach opłaty kształtują się na poziomie 100-200 złotych rocznie.

Może się jednak okazać, że domena spójna z nazwą naszego nowo otwartego gabinetu jest już zajęta. Jej właścicielem może być inny dentysta lub osoba, która zawodowo zajmuje się handlowaniem adresami internetowymi na giełdzie (premium.pl, home.pl itp.). Co wtedy?

Ekonomiczną opcją jest szukanie innej domeny, ewentualnie dodawania do adresu kolejnjych znaków (np. www.endo-estetica.pl). Taki adres będzie bliski nazwie gabinetu, ale jest trudniejszy do zapamiętania przez pacjentów. Opcjonalny adres nie powinien być drogi.

Natomiast uparci dentyści mogą pokusić o próbę odkupienia domeny od właściciela. To jednak może słono kosztować (patrz tabela).

Warto również zwrócić uwagę na to, że coraz większa grupa właścicieli praktyk zakłada osobne witryny, często poświęcone edukacji pacjentów, informowaniu ich o nowych technikach leczenia itp. Na giełdzie domen również znajdziemy kilka ciekawych adresów.

Nazwa domeny

Cena (netto)

stoma.pl

29,500 PLN

dentystyka.pl

24,500 PLN

pieknezeby.pl

17,500 PLN

implanty.com

10,000 PLN

plombowanie.pl

9,500 PLN

teeth.pl

8,000 PLN

gabinetdentystyczny.pl

7,500 PLN

chirurgiadentystyczna.pl

7,500 PLN

parodontoza.pl

6,600 PLN

dentystagdansk.pl

5,400 PLN

pedodoncja.pl

5,000 PLN

stomatologia.warszawa.pl

2,999 PLN

zebowawrozka.pl

2,700 PLN

vitadental.pl*

2,500 PLN

mleczak.pl

1,350 PLN

dental-clinic.pl

1,800 PLN

mocusmiechu.pl

1000 PLN

dentysta.boleslawiec.pl

25 PLN

ortodontyczna.pl

Zaproponuj cenę

chirurgiastomatologiczna.pl

Zaproponuj cenę

licowka.pl

Zaproponuj cenę

protetyk.pl

Zaproponuj cenę

dentysta24h.pl

Zaproponuj cenę

 * W Polsce jest kilka gabinetów stomatologicznych o nazwie Vita Dental. Właściciele nie zdecydowali się na zakup najlepszej z wielu względów (spójność z nazwą gabinetu, prostota, dobre pozycjonownaie) domeny na giełdzie, wybierając adresy alternatywne: www.vitadental.waw.pl, www.vita-dental.pl, www.vitadentalrzeszow.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
domeny stomatologiczne  

POLECAMY W SERWISACH