PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dokument potwierdzający unieszkodliwienie odpadów - tak, ale bez opłat

autonomia-dent.pl/szaft
22-12-2014, 13:06
Dokument potwierdzający unieszkodliwienie odpadów - tak, ale bez opłat Brak jest podstaw prawnych do żądania od dentystów opłat za wydanie dokumentu potwierdzającego unieszkodliwienie odpadów (fot. sxc.hu)
- W ustawie o odpadach nie określono opłaty za wystawienie dokumentu potwierdzającego unieszkodliwianie zakaźnych odpadów medycznych i zakaźnych odpadów weterynaryjnych - uważa Hanna Kończał, zastępca Wielkopolskiego Inspektora Ochrony Środowiska.

Opinię w sprawie opłat za wystawienie dokumentu potwierdzającego unieszkodliwianie zakaźnych odpadów medycznych uzyskał lek. dent. Andrzej Cisło.

- W piśmie tym Inspektor potwierdza nasze przypuszczenia - brak podstaw prawnych do żądania od nas opłat za wydanie tego dokumentu. Stanowisko to zdaje się być wzmocnione wzmianką o poinformowaniu o całej sprawie Głównego Inspektora Sanitarnego - pisze dentysta.

Andrzej Cisło zwraca uwagę, że pismo jest wystawione na osobę fizyczną - przedsiębiorcę prowadzącego praktykę stomatologiczną. Jego zdaniem opinia może być wiążąca dla pozostałych przedsiębiorców rynku medycznego.

- O sprawie i jej wyniku została powiadomiona Komisja Stomatologiczna NRL. Może i inne izby wspierając się tym pismem zdobędą takie interpretacje w swoich wojewódzkich inspektoratach - informuje stomatolog.

Więcej: autonomia-dent.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH