PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dodatkowe pieniądze na stomatologię. Raczej iluzoryczne.

ms
10-01-2014, 07:59
Dodatkowe pieniądze na stomatologię. Raczej iluzoryczne. Dodatkowe pieniądze na stomatologię. Raczej iluzoryczne. (źródło: Wikipedia)
Podczas debaty nad budżetem państwa na 2014 r. senatorowie wnieśli 73 poprawki, w tym dwie dotyczące stomatologii.

Większość zmian w ustawie budżetowej zgłosili przedstawiciele opozycji. Senator Henryk Cioch w imieniu klubu PiS zaproponował m.in. żeby 10 mln zł przeznaczyć na Stomatologiczne Centrum Kliniczne Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Trzeba przyznać, że SCKUML nie miało dotychczas szczęścia do inwestycji.

Pieniądze znalazły się na modernizację Collegium Universum UM w Lublinie przy ul. Chodźki 1, na Collegium Pathologicum przy ul. Jaczewskiego 8, które ma być przebudowane do końca 2014 r. SCKUML wciąż czeka na swoją szansę i zapewne poczeka, jeśliby miało liczyć tylko na budżetowe pieniądze. Szansa na wprowadzenie do ustawy budżetowej poprawek opozycji jest bowiem znikoma, chociaż PiS wskazuje źródło pozyskania dodatkowych pieniędzy - pochodziłyby one ze zmniejszenia dotacji i subwencji na wykup odsetek od kredytów mieszkaniowych.

Zdecydowanie więcej pieniędzy senatorowie opozycji chcieliby przeznaczyć ł na finansowanie gabinetów lekarskich i stomatologicznych w szkołach (150 mln zł). Znając stanowisko Ministerstwa Zdrowia na temat efektywności realizacji programu powrotu do szkół gabinetów stomatologicznych, można być pewnym, iż taki zamiar nie uzyska akceptacji większości parlamentarnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH