• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dlaczego właśnie w tym roku dentysta powinien znaleźć się na targach Dentamed

Mirosław Stańczyk
06-11-2015, 09:51
Dlaczego właśnie w tym roku dentysta powinien znaleźć się na targach Dentamed Grażyna Grabowska, prezes zarządu Targi w Krakowie Sp. z o.o. (foto: archiwum)
Rozpoczynają się 14. Dolnośląskie Targi Stomatologiczne we Wrocławiu (6 – 7 listopada). O tym dlaczego trzeba tutaj być z Grażyną Grabowską, prezesem zarządu spółki Targi w Krakowie (organizator Dentamedu) rozmawia infoDENT24.pl.

Mirosław Stańczyk, infoDENT24.pl: Organizowany przez Targi w Krakowie wiosenny Krakdent, po zmianie lokalizacji, wyznaczył nowe standardy, obowiązujące w trakcie najlepszych zachodnioeuropejskich imprez wystawienniczych. Czy Dentamed ma szansę i czy chce pójść tą samą drogą?
Grażyna Grabowska, prezes zarządu Targi w Krakowie Sp. z o.o.:  Te dwa branżowe wydarzenia są dobrze znane lekarzom stomatologom, mają jednak nieco inny charakter. Krakdent, jak sama nazwa wskazuje - Międzynarodowe Targi Stomatologiczne - są wydarzeniem o innym zasięgu, niż Dentamed, mający charakter regionalny. Na Krakdent przyjeżdża wielu gości z Europy Środkowo - Wschodniej.  O tym jak ważny i popularny jest Krakdent świadczy fakt, że w trakcie jego trwania 1/3 stomatologów ze Słowacji przebywa w stolicy Małopolski.

infoDENT24.pl: Czy to, że w 2016 r. nie odbędą się targi stomatologiczne CEDE w Poznaniu, determinuje ofertę Targów w Krakowie dla wystawców w najbliższym okresie? Wiele firm z branży, szczególnie tych mniejszych, twierdzi, że nie ma w swojej strategii rozwoju - prezentowania oferty w trakcie – z gruntu rzeczy - umiędzynarodowionej imprezy, jaką jest FDI 2016. Rzecz jasna chodzi także o niebagatelne koszty obecności w Poznaniu.
Grażyna Grabowska: Zauważamy, że brak CEDE w Poznaniu w kalendarzu spotkań 2016 r. wpływa na większe zainteresowanie organizowanymi przez nas wydarzeniami. Mamy sporo zapytań dużych firm o Dentamed i widzimy szansę na zwiększenie w przyszłym roku powierzchni, co zresztą stało się na Krakdencie.

infoDENT24.pl: Dentamed 2015. Na co dobrego mogą liczyć w tym roku wystawcy i goście wystawy, czego nie doświadczyli rok temu? Zapewne wiele ciekawego dziać się będzie w sferze szkoleń, ale czy tylko?
Grażyna Grabowska: Oprócz możliwości poznania nowości rynkowych, czy zrobienia atrakcyjnych zakupów lekarze stomatolodzy będą mogli podnieść kompetencje - dzięki szkoleniom i kursom. Wśród firm, które przygotowały wystąpienia, znajdują się: Optident, Curaprox, Dental Professionals czy CTL–Laserinstruments. Najistotniejszym atutem prezentacji jest ich różnorodność tematyczna.

Na słuchaczy czekać będą prelekcje na temat: laserów stomatologicznych, zdjęć wewnątrzustnych i pantomograficznych, obrazowania 3D w stomatologii, profilaktyki oraz rejestracji wg Mc Graine’a.

Wstęp na przewidziane prezentacje jest bezpłatny – uczestnikom wystarczy jedynie bilet wstępu na Targi Dentamed bądź identyfikator uczestnika kursu medycznego (z wyjątkiem szkolenia firmy APOLdent). Podczas dwóch płatnych, całodniowych kursów medycznych zostaną poruszone tematy związane z wyzwaniami i ograniczeniami w nowoczesnych technikach pracy oraz pierwszej pomocy w gabinecie stomatologicznym.

SŁOWA KLUCZOWE
Targi w Krakowie   Grażyna Grabowska   DENTAMED 2015   KRAKDENT  

POLECAMY W SERWISACH