PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dlaczego także twój pacjent może zapytać o paragon

ws
07-01-2016, 08:25
Dlaczego także twój pacjent może zapytać o paragon Twój pacjent z paragonem (foto: Fotolia/PTWP)
Urzędy skarbowe kierują swoją uwagę w stronę lekarzy i lekarzy dentystów, którym pacjenci płacą za otrzymaną pomoc medyczną.

Ministerstwo Finansów namawia pacjentów, żeby ci płacąc za usługę medyczną, domagali się paragonu, bowiem te, zarejestrowane na specjalnym portalu, będą brały udział w losowaniu samochodu opel insygnia. Akcja, która ma na celu wyeliminowanie zjawiska realizowania w branży medycznej usług poza wiedzą organów podatkowych, prowadzona będzie od stycznia do końca marca 2016 r.

W ocenie Ministerstwa Finansów, zbyt mało pacjentów, wychodząc z gabinetów lekarskich i dentystycznych, dopomina się paragonów. Możliwość wylosowania atrakcyjnego samochodu, w ramach Narodowej Loterii Paragonowej, ma zmienić tę sytuację. Losowanie samochodu odbędzie się 18 kwietnia.

Już za kilka dni (18 stycznia) podobne wydarzenie relacjonowane będzie przez Regionalną TVP.  W tym przypadku na celowniku MF były salony fryzjerskie i kosmetyczne. Szansa na główną wygraną będzie jednak niewielka, bowiem przez trzy miesiące akcji zarejestrowano blisko milion paragonów.

Trzymiesięczna akcja, obejmująca pacjentów gabinetów dentystycznych i lekarskich, towarzyszy stałej loterii, w ramach której wszystkie paragony zarejestrowane na stronie loteriaparagonowa.gov.pl, (bez względu na branżę) biorą udział w comiesięcznym losowaniu opli astra - dla klientów i tabletów - dla usługodawców i sprzedawców.

Źródło: MF

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
paragon   kontrola skarbowa u dentysty   Podatki   kasa fiskalna  

POLECAMY W SERWISACH