• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysto, zanim wyjedziesz za chlebem, sprawdź gdzie warto wyjechać

kan
20-12-2016, 08:05
Dentysto, zanim wyjedziesz za chlebem, sprawdź gdzie warto wyjechać Idealne miejsce na otwarcie praktyki jest w Grecji (fot. pixabay)
Brytyjski portal Totallymoney.com dowodzi, że greckim dentystom powodzi się najlepiej w Europie! Tylko tam warto żyć i pracować, o ile jest się oczywiście dentystą.

Portal Totallymoney.com stworzył interaktywne narzędzie, które porównuje średnie dochody, liczbę przepracowanych godzin w tygodniu, długość przysługującego płatnego urlopu i koszty utrzymania w różnych krajach Europy.

Z powstałej w ten sposób analizy wynika, że o ile średnia pensja, jaką grecki dentysta otrzymuje jest niższa niż na przykład we Francji, czy w Holandii, jednak po porównaniu jej z kosztami utrzymania okazuje się, że greckim dentystom powodzi się lepiej niż stomatologom francuskim. Mało tego, powodzi im się lepiej  niż  przedstawicielom jakichkolwiek innych zawodów w Grecji.

A w pozostałych krajach Europy?
Według Totallymoney.com, we Francji dentysta jest drugim pod względem opłacalności zawodem, tuż po lekarzu. W Holandii jest trzecim po pilocie i lekarzu,  we Włoszech i w Portugalii czwartym,
w Wielkiej Brytanii ósmym.  W Szwecji plasuje się na 10. pozycji, m.in. po agencie sprzedaży nieruchomości, fizjoterapeucie, prawniku, oficerze policji, architekcie, księgowym.W Hiszpanii zaledwie na 15. pozycji, po pilocie samolotów, lekarzu, marketingowcu, nauczycielu, psychologu, prawniku.  W Niemczech miejsce dopiero 16., dentystę wyprzedzają: weterynarz, lekarz pogotowia, farmaceuta, inżynier. Najgorzej jest dentystom na Cyprze,  miejsce dopiero 36.

Polska  nie została uwzględniona w rankingu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
rankingi lekarzy   zarobki dentystów  

POLECAMY W SERWISACH