PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysto, stawki karty podatkowej w górę

ms
05-12-2017, 09:30
Dentysto, stawki karty podatkowej w górę Karta podatkowe dla dentysty na 2018 r. (foto: pixabay)
Minister finansów ogłosił stawki karty podatkowej na 2018 r. Kwoty, w przypadku lekarzy dentystów i techników dentystycznych, nieznacznie wzrosły w stosunku do 2017 r.

Miesięczne stawki karty podatkowej powinny być corocznie korygowane o poziom odpowiadający, podawanej przez GUS, zmianie cen towarów i usług konsumpcyjnych w okresie pierwszych trzech kwartałów roku poprzedzającego rok podatkowy (w stosunku do takiego samego okresu roku wcześniejszego). Po okresie stabilizacji w 2017 r. - w 2018 stawki nieco wzrosną (patrz tabela).

Przypomnijmy, że aby rozliczać się w formie karty podatkowej, należy do 20 stycznia złożyć wniosek do właściwego urzędu skarbowego na druku PIT-16. Osoby, które dopiero planują założenie gabinetu dentystycznego, muszą złożyć wniosek przed rozpoczęciem działalności.

Stawki podaje Monitor Polski z 2017 pod poz. 1111: Obwieszczenie ministra finansów z 21 listopada 2017 r. w sprawie stawek karty podatkowej, kwoty, do której można wykonywać świadczenia przy prowadzeniu niektórych usług z wyjątkiem świadczeń dla ludności, oraz kwartalnych stawek ryczałtu od przychodów proboszczów i wikariuszy, obowiązujących w 2018 r.

Stawka dotyczy również wykonywania zawodu przy zatrudnieniu jednej pomocy fachowej lub przyuczonej.

Stawka nie dotyczy działalności prowadzonej w formie spółki cywilnej osób fizycznych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
podatki dentysty   karta podatkowa  

POLECAMY W SERWISACH