PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysto. Stawki karty podatkowej na 2017 r. bez zmian

ms
14-12-2016, 07:52
Dentysto. Stawki karty podatkowej na 2017 r. bez zmian Stawki karty podatkowej bez zmian w 2017 r. (foto: pixabay)
Minister finansów ogłosił stawki karty podatkowej na 2017 r. (kwoty, do której można wykonywać świadczenia przy prowadzeniu niektórych usług). Stawki, w przypadku lekarzy dentystów i techników dentystycznych, pozostają bez zmian.

Stawki karty podatkowej powinny być corocznie korygowane o poziom odpowiadający, podawanej przez GUS, zmianie cen towarów i usług konsumpcyjnych w okresie pierwszych trzech kwartałów roku poprzedzającego rok podatkowy (w stosunku do takiego samego okresu roku wcześniejszego). Tymczasem są takie same jak w 2016 r. (patrz tabela).

Przypomnijmy, że aby rozliczać się w formie karty podatkowej, należy do 20 stycznia złożyć wniosek do właściwego urzędu skarbowego na druku PIT-16. Osoby, które dopiero planują założenie gabinetu dentystycznego, muszą złożyć wniosek przed rozpoczęciem działalności.

Stawki podaje Monitor Polski z 16 listopada 2016 r., poz. 1120 Obwieszczenie ministra finansów z 24 października 2016 r. w sprawie stawek karty podatkowej, kwoty, do której można wykonywać świadczenia przy prowadzeniu niektórych usług z wyjątkiem świadczeń dla ludności, oraz kwartalnych stawek ryczałtu od przychodów proboszczów i wikariuszy, obowiązujących w 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   karta podatkowa  

POLECAMY W SERWISACH