• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysto, śledź elektroniczne platformy zakupowe, ale …

Mirosław Stańczyk
29-11-2016, 12:39
Dentysto, śledź elektroniczne platformy zakupowe, ale … Platformy zakupowe i ich użyteczność
- Nikt dla potrzeb platformy integrującej nie będzie standaryzował oferty, a tylko wówczas narzędzia informatyczne, w postaci porównywarek parametrów i cen, będą użyteczne – uważa Wojciech Kaczmarek z firmy Kol-Dental, od kilkunastu lat działający w branży stomatologicznej.

Prezentujemy część trzecią krótkiego poradnika skutecznego negocjowania z przedstawicielem handlowym.

Elektroniczne platformy zakupowe, tak ale …

Internet jest świetnym narzędziem, aby usprawnić pracę służb zaopatrzeniowych. Powstają i będą powstawać platformy, próbujące zintegrować rynek. Dzięki nim lekarz dentysta może przejrzeć dostępne oferty, dokonać wyboru odpowiadającego potrzebom. Użytkownik dostanie nawet narzędzie do analizy „w chmurze” stanów magazynowych.

Informatyzacja wymaga jednak wprowadzenia reżimu, który nie w każdych warunkach i nie w każdej skali działania jest uzasadniony ekonomicznie i możliwy do przeprowadzenia organizacyjnie.

Musimy mieć świadomość, że tego typu platformy będą integrować najmniejszych uczestników rynku. Potentaci rozwijają własne rozwiązania informatyczne. Spośród kilkunastu tysięcy produktów, oferowanych gabinetom stomatologicznym, niezależni integratorzy mają w ofercie co najwyżej kilka procent całości.

Nikt dla potrzeb platformy integrującej nie będzie standaryzował oferty, a tylko wówczas narzędzia informatyczne, w postaci porównywarek parametrów i cen - będą użyteczne. Wręcz przeciwnie, śmiem twierdzić, że w zamyśle największych uczestników rynku jest tworzenie zindywidualizowanego portfolio pod potrzeby finalnego klienta. Nie powinno się liczyć na katalogi dopasowane do ofert konkurencji.

Pamiętajmy i o tym, że kolejny pośrednik, który chciałby uszczknąć chociażby procent od zrealizowanych transakcji, jest ogniwem podwyższającym koszt finalny towaru.

Plandent, wiodący udziałowiec firm Planmeca i Kol-Dental,oferuje własną technologię, dzięki której nasi partnerzy mogą w prosty sposób analizować swoje potrzeby i dokonywać zakupów. Odbywa się to za pomocą skanowania kodów kreskowych towarów, których zapas należałoby uzupełnić. Po otrzymaniu stosownego sygnału (na podstawie listy zakupowej) generujemy przesyłkę - jeśli istnieje taka potrzeba, to oczywiście w trybie pilnym.

Wkrótce rozwiązanie takie dostosowane będzie do mobilnych systemów operacyjnych: Androida, iOS, Windows Mobile.

W cyklu Krótki poradnik skutecznego negocjowania z przedstawicielem handlowym czytaj także:
Dentysto, znasz rynek lepiej niż ktokolwiek inny: to dobrze, jednak…

Wkrótce opublikujemy:
Dentysto, przedstawiciel handlowy nie jest członkiem rodziny, aczkolwiek …
Dentysto, oceniaj oferty i nie wyjdź na …
Dentysto, masz problem ze składaniem zamówień? Zdaj się na…
Dentysto, wybierz sobie ulubionego zaopatrzeniowca, zwróć uwagę na..

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Kol-Dental   Planmeca  

POLECAMY W SERWISACH