PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysto - są pieniądze na szkolenia

ms
01-03-2017, 08:36
Dentysto - są pieniądze na szkolenia Są pieniądze na szkolenia (foto: pixabay)
Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS) znów daje możliwość skorzystania z dotacji na szkolenia (także dentystom i właścicielom praktyk stomatologicznych). Wiele osób już złożyło wniosek, gdyż nabory trwają od stycznia i zakończą się z końcem marca 2017 r. Stopień skomplikowania dokumentacji wniosku jest jednak znacznie większy niż rok temu.

Środki, którymi dysponują Powiatowe Urzędy Pracy (PUP), zostały przeznaczone m.in. dla właścicieli praktyk stomatologicznych i ich pracowników, którzy są w 1 priorytecie przyznawanych środków – obszar opieka zdrowotna.

Zasady przyznawania
O dotację może wystąpić każdy pracodawca, czyli właściciel praktyki zatrudniający co najmniej jednego pracownika na umowę o pracę – jest to warunek konieczny.

Kwota wsparcia jest iloczynem liczby pracowników praktyki stomatologicznej (do tego grona oczywiście zaliczają się także właściciele i współwłaściciele lecznicy) oraz sumy 12,5 tys. zł (limit będący trzykrotnością przeciętnego wynagrodzenia). Tak więc w przypadku  pięciu osób szkolonych dotacja może wynieść maksymalnie (a pułap uzależniony jet od powiatu) 12,5 tys. zł x 5 = 62,5 tys. zł.  

Jak oceniane są wnioski
Warunkiem krytycznym w ocenie wniosków na szkolenia jest skompletowanie wszystkich załączników – jest to dość kłopotliwe.

Przy ocenie liczy się wiele czynników m.in.:
- ceny podobnych usług na rynku,
- wiarygodność organizatora szkoleń,
- uzasadnienie potrzeby kształcenia,
- zgodność z priorytetami regionalnego rynku,
- zachowanie zasady racjonalności i gospodarności.

Zobowiązania wobec PUP
Pracodawca jest zobowiązany rozliczyć i udokumentować wydatkowanie otrzymanych środków KFS w ciągu 14 dni od daty zakończenia ostatniego działania objętego finansowaniem. 

Instytucja pisząca wnioski na szkolenia dla dentystów:
DentalWay
tel. 733 203 682
mail: biuro@dentalway.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
DentalWay   szkolenia  

POLECAMY W SERWISACH