PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysto, przygotuj się na podatek jednolity, może zaboleć

ms
13-10-2016, 11:19
Dentysto, przygotuj się na podatek jednolity, może zaboleć Jakie podatki dla dentystów? (foto: pixabay)
Stawka podatku jednolitego nie byłaby jednolita (ponoć od 19,5 do 40 proc.) i liczona byłaby od całości przychodów mikrofirmy np. gabinetu dentystycznego.

Najniższy poziom opodatkowania (a byłoby kilka stawek) dotyczyłby właścicieli firm, którzy realizowaliby przychody rzędu 5 tys. zł miesięcznie. To bardzo niewiele. Do takich podatników z pewnością nie zalicza się zdecydowana część prowadzących gabinety dentystyczne. Istnieją uzasadnione przypuszczenia, że ci, którzy pozyskują z leczenia pacjentów 10 tys. zł przychodów miesięcznie (i więcej), będą musieli liczyć się ze stawką 40 proc.

Co gorsza, rozliczenie kosztów byłoby jeszcze trudniejsze niż obecnie, a to stanowić może o zdecydowanym obniżeniu zyskowności prowadzonego gabinetu dentystycznego. O ile? To znowu spekulacje, ale symulacje nie budzą optymizmu. Mówi się o poziomie od 10 do 15 proc. Nie są to nic nie znaczące wskaźniki, skoro margines zyskowności wielu mikrofirm nie przekracza kilku procent.

Zniknie podatek liniowy dla firm jednoosobowych.

Nie wiadomo jeszcze co stanie się ze zryczałtowaną formą opodatkowania (karta podatkowa, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych).

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
podatki dentysty  

POLECAMY W SERWISACH