PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysto, przedstawiciel handlowy nie jest członkiem rodziny, aczkolwiek …

ms
07-12-2016, 13:30
Dentysto, przedstawiciel handlowy nie jest członkiem rodziny, aczkolwiek … Przedstawiciel handlowy jak członek rodziny?
- Warto poszukać nie tylko kompetentnego przedstawiciela handlowego, ale jednocześnie takiej osoby, z którą nadajemy na wspólnych falach.  To przynosi bardzo wymierne korzyści – uważa Wojciech Kaczmarek z firmy Kol-Dental, od kilkunastu lat działający w branży stomatologicznej.

Prezentujemy kolejną część krótkiego poradnika skutecznego negocjowania z przedstawicielem handlowym.

Przedstawiciel handlowy nie jest członkiem rodziny, aczkolwiek …

Nie oczekujemy, że osoba odpowiedzialna za zaopatrzenie gabinetu dentystycznego w sprzęt, narzędzia i materiały medyczne, a  często jest to lekarz dentysta, zda się na jednego dostawcę i będzie mu dozgonnie wierna.  W branży stomatologicznej, funkcjonującej w oparciu o 20 tys. produktów, takie rozwiązanie w praktyce jest niemożliwe do realizacji.

Warto poszukać nie tylko kompetentnego przedstawiciela handlowego, ale jednocześnie takiej osoby, z którą nadajemy na wspólnych falach.  To przynosi bardzo wymierne korzyści.

Z największymi i z najmniejszymi uczestnikami rynku mamy osobiste kontakty. Widujemy się podczas targów branżowych, co jakiś czas odwiedzamy naszych partnerów w miejscu pracy, z częścią mamy kontakty pozabiznesowe, łączą nas zainteresowania, pasje, czasami problemy.

Dzięki głębszym relacjom jesteśmy w optymalny sposób dopasować ofertę biznesową. Wiemy kto zainteresowany jest szczególnie promocjami (wcale nie wszyscy), kto przychylnym okiem patrzy na tak zwane gadżety, kto oczekuje od nas ścisłej współpracy, na przykład przy urządzaniu gabinetu lub rozwiązywaniu innych problemów, niekoniecznie ściśle związanych z naszymi obowiązkami zawodowymi.

Bliskie kontakty tworzą się miesiącami, całymi latami. Dopiero po dłuższym czasie udaje się wypracować relacje satysfakcjonujące nas i naszych kontrahentów. To modelowa sytuacja, skutkująca najbardziej trafionymi decyzjami przy zakupie materiałów, narzędzi i sprzętu stomatologicznego.

Oczywiście jest niewielki odsetek klientów, którzy zawsze będą podchodzili z rezerwą do standardów Kol-Dental. To ci, którzy są przekonani, że ta najlepsza, optymalna dla nich oferta widnieje za horyzontem. Można ich nazwać dryfującymi. Czasami oddalają się od nas, za jakiś czas ponownie nawiązują mocniejsze związki.

W cyklu Krótki poradnik skutecznego negocjowania z przedstawicielem handlowym  
czytaj także:  
Dentysto, znasz rynek lepiej niż ktokolwiek inny: to dobrze, jednak… 
Dentysto, śledź elektroniczne platformy zakupowe, ale … 
Dentysto, wybierz sobie ulubionego zaopatrzeniowca, zwróć uwagę na..
Dentysto, oceniaj oferty i nie wyjdź na …

Wkrótce opublikujemy:  
Dentysto, masz problem ze składaniem zamówień? Zdaj się na…

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Planmeca  

POLECAMY W SERWISACH