PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysto, nie jedź na wakacje. Czekają pacjenci obcokrajowcy.

ws
01-07-2015, 07:37
Dentysto, nie jedź na wakacje. Czekają pacjenci obcokrajowcy. lek. dent. Wojciech Fąferko
Wysokie notowania usług stomatologicznych, świadczonych w Polsce, sprawiają, że podczas wakacji coraz więcej pacjentów przybywa do Polski na leczenie m.in.: ze Skandynawii, Kanady, a nawet Australi - zapewnia lek. stom. Wojciech Fąferko z Dentim Europe w Katowicach.

W okresie ferii letnich liczba zagranicznych pacjentów wzrasta nawet o 40 proc. - wynika z danych katowickiego Dentim Europe. Od kilku lat Polska jest jednym z pięciu najczęściej odwiedzanych państw przez denturystów, czyli osoby uprawiające turystykę stomatologiczną. Popularni jesteśmy zwłaszcza wśród Brytyjczyków i Niemców, ale chętnie leczą się w Polsce także Skandynawowie i Kanadyjczycy. 

Polska dla Europejczyków
Amerykanie wolą leczyć zęby w Meksyku lub na Kostaryce, mieszkańcy Europy Zachodniej najczęściej obierają za cel stomatologicznych wakacji Polskę, Węgry, Rumunię, Czechy lub Chorwację.  To obecnie pięć najpopularniejszych europejskich kierunków wakacyjnych wojaży za nowymi zębami. Polska coraz lepiej radzi sobie także w światowych rankingach. Obecnie zajmuje 8 miejsce, wyprzedzają ją m.in.: Meksyk, Dubaj, Turcja i Filipiny - podaje portal Worldental.org. 


Niskie ceny usług oraz biletów lotniczych
Powód? Koszty leczenia nad Wisłą są niższe nawet o 30-50 proc. niż te w Wielkiej Brytanii, Niemczech czy w Szwecji - podaje Dental Travel Poland. Przykład - za ten sam implant z koroną w Wielkiej Brytanii trzeba zapłacić od 15 do 20 tys. zł, w Polsce od 4,9 tys. zł.  Efekt - rosnąca od kilku lat liczba turystów stomatologicznych, którzy do Polski przyjeżdżają na „dental holidays”. - Denturystyka to dziś jedna z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi turystyki medycznej. Nakręcają ją zarówno ceny leczenia, jak i niskie ceny pobytu i przelotu do Polski. Motorem stały się  także opinie, jakie zabierają ze sobą obcokrajowcy. Leczenie w Polsce jest dziś jednym z najlepiej ocenianych w Europie. Stąd też napływ ostatnimi czasy pacjentów znacznie bardziej wymagających m.in. Skandynawów, Kanadyjczyków, a nawet Australijczyków- mówi lek. stom. Wojciech Fąferko z Dentim Europe w Katowicach.

Leczenie i turystyka
Ale stomatolodzy zauważają jeszcze jeden trend. Od kilku lat ruch w gabinetach zwiększa się w okresie wakacyjnym. Wielu obcokrajowców leczących się w Polsce łączy bowiem wizyty u dentysty ze zwiedzaniem kraju. - W okresie od czerwca do końca sierpnia notujemy nawet 40 proc. wzrost liczby zagranicznych pacjentów.

POLECAMY W SERWISACH