PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentystka w radzie nadzorczej Browaru Gontyniec

bankier.pl, ms
20-02-2015, 14:23
Dentystka w radzie nadzorczej Browaru Gontyniec Dentystka w radzie nadzorczej Browaru Gontyniec (foto: sxc.hu)
Beata Szwarc, współwłaścicielka kliniki Smile Makres, znalazła się w radzie nadzorczej Browaru Gontyniec. Dentystka od 15 lat samodzielnie inwestuje na GPW w Warszawie.

Zmiany w radzie nadzorczej Browaru Gontyniec nastąpiły po tym jak dotychczasowy właściciel browaru w Kamionce - spółka Black Lion Fund sprzedała wszystkie posiadane w Gontyńcu akcje. Nabyli je Andrzej Szwarc oraz Jacek Siwek. Łączne wynagrodzenie za sprzedawane akcje zostało ustalone na 452,4 tys. zł.

Nowi inwestorzy nie będą mieli łatwego zadania, aby postawić zadłużony Browar Gontyniec na nogi. Z problemami tymi, jako członkini rady nadzorczej spółki, będzie musiała zmierzyć się Beata Szwarc, współwłaścicielka kliniki stomatologicznej Smile Makers. Dentystka w zawodzie pracuje od 1989 roku. Specjalizuje się w kompleksowym leczeniu implantologicznym, protetycznym, stomatologii estetycznej.

Black Lion Fund chciał zbudować portfel marek małych browarów wraz z zapleczem produkcyjnym. W ramach kolejnych inwestycji spółka nabyła m.in. aktywa Browaru Czarnków i Browaru Konstancin oraz zbudowała nowy zakład produkcyjny.

Inwestycja napotkała na przeszkody:
- wejście browarów korporacyjnych w segment piw lokalnych;
- niepowodzenia w budowie własnej sieci dystrybucji, oparcie sprzedaży na nierentownym kanale dużych sieci;
- niepowodzenia w zmianie lokalizacji linii produkcyjnej usytuowanej w Konstancinie.

Więcej: bankier.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH