• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentystka Anna Kasprzak prezesem zarządu Izby POLMED

ms
26-04-2017, 07:42
Dentystka Anna Kasprzak prezesem zarządu Izby POLMED Anna Kasprzak nowym prezesem Izby POLMED (foto: archiwum)
Z wykształcenia dentystka Anna Kasprzak objęła stanowisko prezesa zarządu Izby Gospodarczej Wyrobów Medycznych POLMED.

Nowa prezes Izby POLMED tak skwitowała wybór: Objęcie stanowiska prezesa Izby to dla mnie zaszczyt i jednocześnie wyzwanie. Jestem członkiem Izby POLMED od wielu lat, znam jej potrzeby, ale także potencjał, który chciałabym, aby był coraz lepiej wykorzystywany – tym bardziej, gdy znajdujemy się w tak ważnym momencie fundamentalnych reform ochrony zdrowia, które dotkną także nasz sektor. Musimy się do nich wszyscy przygotować. Stawiamy na intensywny dialog i współpracę z kluczowymi przedstawicielami instytucji rządowych i publicznych, ekspertami i organizacjami pacjenckimi.

Izba POLMED już wiele na tym polu osiągnęła, ale wciąż mamy dużo do zrobienia. 

Moim celem jest skuteczne reprezentowanie Izby i jej członków w taki sposób, aby wszyscy z którymi współpracujemy, mieli świadomość, że wyroby medycznie wnoszą realny wkład w polską gospodarkę i wpływają na wzrost jakości życia polskich pacjentów. Chciałabym, aby Izba brała aktywny udział w wytyczaniu systemowych zmian w systemie ochrony zdrowia w Polsce i miała na nie wpływ na każdym etapie.

*** 

Do zadań nowej prezes należeć będzie przede wszystkim reprezentowanie interesów członków Izby, kierowanie organizacją we współpracy z zarządem oraz realizacja przyjętej strategii działania.

Anna Kasprzak posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w spółkach należących do sektora medycznego i farmaceutycznego. Od blisko czterech lat pełni funkcję dyrektora generalnego w firmie GE Medical Systems Polska. W poprzedniej kadencji zarządu pełniła funkcję wiceprezesa Izby POLMED. Z wykształcenia jest lekarzem dentystą, posiada dyplom MBA Lubelskiej Szkoły Biznesu i University of Lancashire. W GE Healthcare odpowiada m.in. za wzmocnienie organizacji, dostosowanie do szybko zmieniającego się środowiska i budowanie długoterminowego wzrostu rentowności.

W zarządzie Izby POLMED zasiadają również: Adam Jagoda (Medtronic Poland), Marzena Kulis (Johnson & Johnson), Jarosław Michalak (PAUL HARTMANN Polska), Agnieszka Morogow (Thuasne Polska), Mirosław Padjasek (Akson), Robert Rusak (Boston Scientific) oraz Piotr Zawirski (Systamed).

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Polmed  

POLECAMY W SERWISACH