PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta w walce o fotel prezydenta Łodzi

ms
16-10-2014, 08:14
Dentysta w walce o fotel prezydenta Łodzi Wojciech Łaszkiewicz - dentysta polityk
Lekarz dentysta Wojciech Łaszkiewicz, nie jest zbyt aktywny w wyuczonym zawodzie, polityka zajmuje go w o wiele większym stopniu. Obecnie kandyduje z ramienia PSL na stanowisko prezydenta Łodzi.

Wojciech Łaszkiewicz liczy na 10 - 12 proc. poparcie w I turze głosowania. PSL to ostatnie ugrupowanie polityczne, z którym współpracuje dentysta. Ostatnie, ale nie jedyne, wcześniej dentysta był szefem doradców prezydenta Jerzego Kropiwnickiego. Bez powodzenia startował do sejmiku z listy Chrześcijańskiego Ruchu Samorządowego.

61 letni Wojciech Łaszkiewicz uważa, że obecna prezydent - Hanna Zdanowska dobrze zarządza miastem, ale PSL potrafi robić to lepiej.

Łaszkiewicz przez trzy lata piastował stanowisko wiceprezesa Łódzkiego Portu Lotniczego. - Walczyłem o rozwój lotniska, ale wciąż brakowało pieniędzy. Rada Nadzorcza podjęła decyzję odwołania mnie z funkcji wiceprezesa - wyjaśniał Wojciech Łaszkiewicz. Uważa on, że dymisja była polityczną zemstą. Ostatnio konsultuje projekty lotniskowe.

Przypomnijmy, iż kandydatką Lubelskiej Lewicy Razem na prezydenta Lublina jest Dorota Polz-Gruszka, dentystka i doktor nauk medycznych. W Szczecinie o fotel prezydenta z ramienia PO powalczy lek. dent Łukasz Tyszler. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH