PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta w szkole: w Sochaczewie powątpiewają w dodatkowe kontrakty z NFZ

ws
16-09-2015, 12:04
Dentysta w szkole: w Sochaczewie powątpiewają w dodatkowe kontrakty z NFZ W Sochaczewie brak gabinetów w szkołach (foto: pixabay)
Wanda Jankowska Wydrych z Poradni Stomatologicznej przy Szpitalu Powiatowym w Sochaczewie ocenia, że właściciele prywatnych gabinetów stomatologicznych nie wrócą do szkół, a to dlatego, że musieliby za własne pieniądze sfinansować wyposażenie takiego gabinetu, a to w wersji oszczędnościowej minimum 30 – 35 tys. zł.

- Dodatkowy wydatek wiąże się z wynajęciem gabinetu. Dopiero wówczas można rywalizować o podpisanie kontraktu z NFZ – zauważa Wanda Jankowska Wydrych. Dodaje ona: nie sądzę, aby ktoś kto prowadzi prywatną praktykę zdecydowali się na współpracę z Funduszem, aby dzielić się z nim tym co zarobi. Teraz większość młodych lekarzy dentystów nie robi specjalizacji tylko otwiera gabinet i pracuje prywatnie.

W przekonaniu Wandy Jankowskiej Wydrych, lekarz dentysta funkcjonujący w szkole w oparciu o kontrakt NFZ dostanie więcej punktów, aby wygrać konkurs, ale nie przełoży się to w żaden sposób nie przekłada się na dodatkowe pieniądze dla realizującego kontrakt.

W Sochaczewie funkcjonuje ponad 20 gabinetów dentystycznych, w szkole nie ma ani jednego.

W przychodni stomatologicznej przy Szpitalu powiatowym zarezerwowano na leczenie w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego  cztery etaty przeliczeniowe, wśród nich połowa etatu przypada na protetykę i połowa - na chirurgię. Łącznie leczeniem zębów zajmuje się w przyszpitalnej przychodni pięć osób. Miesięcznie przyjmuje się tutaj 600 osób, a udzielonych porad jest ok. 2 tys.

Więcej: radiosochaczew.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta w szkole   profilaktyka próchnicy   NFZ  

POLECAMY W SERWISACH