PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta Romuald J. Ś: ze szczytów Polskiego Centrum Zdrowia w przepaść

ms
08-12-2016, 17:23
Dentysta Romuald J. Ś: ze szczytów Polskiego Centrum Zdrowia w przepaść Dentysta Romuald J. Ś.
Oszustwo na 80 mln zł, udział w zorganizowanej grupie przestępczej, ogłoszenie upadłości ze szkodą dla wierzycieli – to tylko trzy z całej listy zarzutów, jakie prokuratura postawiła  czterem członkom zarządu Polskiego Centrum Zdrowia. Wśród aresztowanych jest Romuald J. Ś., dentysta z wykształcenia, niegdyś jeden z najbogatszych Polaków.

Nie możemy już napisać pełnego nazwiska, więc informujemy, że to właśnie Romuald Ś. założył Polski Holding Medyczny Polskie Centrum Zdrowia. Prokuratura wskazuje na 600 pokrzywdzonych, właścicieli obligacji PCZ, którzy stracili duże pieniądze na nieprawidłowo przeprowadzonej upadłości. Kolejny prokuratorski zarzut dotyczy prania brudnych pieniędzy.

Prezes PCZ, wraz z innymi członkami zarządu, został aresztowany.

Majątek dentysty, na który składały się szpitale, przychodnie, sanatoria, hurtownie farmaceutyczne,  wyceniany był, w środku prosperity, na 350 mln zł.

Przez szereg lat PCZ miało dobrą prasę, w ostatnich latach przeważały jednak opinie negatywne. Sam prezes PCZ miał opinię wyzyskiwacza, u którego lekarz pracował ponad siły na kiepskim kontrakcie, a jakość oferowanych usług medycznych, w ramach Polskiego Holdingu Medycznego, nie była najwyższa.

Więcej: gazetawroclawska.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   Polskie Centrum Zdrowia  

POLECAMY W SERWISACH