• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentyści walczą o gabinet w Koninie

ms
25-04-2018, 07:37
Dentyści walczą o gabinet w Koninie Co z budynkiem przy ul. Kosmonautów 10 w Koninie (źródło: Google Maps)
Na dzisiaj zaplanowano sesję Rady Miasta Konina, podczas której głosowany będzie projekt uchwały o wyrażenie zgody na bezprzetargową dzierżawę całości budynków przy ul. Kosmonautów 10 w Koninie przez spółki lekarzy rodzinnych. Konsekwencją akceptacji wniosku - byłoby wyrugowanie z tego budynku Prywatnej Przychodni Stomatologicznej NZOZ Ewadent.

Spółki lekarzy rodzinnych przejąć mają w formie cesji obecne umowy najmu pozostałych podmiotów .

- Nasza firma, działa w budynku przy ul. Kosmonautów od 2000 r. i zajmuje ok. 25 proc. powierzchni budynku. Jeżeli firma INMED lekarzy rodzinnych wydzierżawi cały budynek, to natychmiast da nam wypowiedzenie. Przeniesienie firmy stomatologicznej w inne miejsce oraz uzyskanie odpowiednich zgód i zezwoleń zajmie około roku (samo uzyskanie zezwolenia na stosowanie aparatu RTG to ponad 6 miesięcy), zatem nasza firma , która ma zawarte kontrakty z NFZ na leczenie dzieci i dorosłych przestanie istnieć – skarży się Ewadent.

- Kontrakty z NFZ mamy zawarte do 2022 r. Przyjmujemy miesięcznie ok. 700 pacjentów, w tym bardzo dużo dzieci – dodaje Ewadent.

Rada Miasta może podjąć uchwałę o dzierżawie ponoć ze względu na przejęcie przez dzierżawcę obowiązku utrzymania stanu technicznego budynku oraz obowiązku dostosowania do wymogów stawianych przez służby sanitarne i NFZ.  

Według dentystów budynek przy ul. Kosmonautów 10 jest już dostosowany do tych wymogów. W obiekcie tym Urząd Miasta Konina (właściciel budynku) wymienił okna, drzwi wejściowe, założył podnośnik schodowy, poprawił podjazd zewnętrzny dla inwalidów. W uzasadnieniu uchwały jest też taki zapis, że dzierżawca jest zobowiązany do "utrzymania działalności w zakresie świadczenia podstawowych usług medycznych", co również jest podstawą do likwidacji stomatologii.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
gabinety stomatologiczne  

POLECAMY W SERWISACH