• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentyści omijają Kartę Dużej Rodziny

ms
14-01-2016, 11:06
Dentyści omijają Kartę Dużej Rodziny Z KDR do dentysty?
Na 2 tys. podmiotów honorujących Kartę Dużej Rodziny niespełna 30 to gabinety dentystyczne. Tak jest, jeśli oczywiście wierzyć statystykom podawanym przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, ale prawdą jest, że tym wyliczeniom wierzyć nie bardzo można.

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej promuje ideę Karty Dużej Rodziny. Zaprasza wszelkie podmioty, także te funkcjonujące w branży medycznej, do podejmowania współpracy. Jakie korzyści niesie taka kooperacja?

W ocenie MRPiPS, włączenie się do programu zapewnia:
- współtworzenie pierwszego ogólnopolskiego programu skierowanego do dużych rodzin;
- możliwość posługiwania się znakiem „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”;
- zwiększenie rozpoznawalności i zainteresowania ofertą firmy/instytucji;
- realizację polityki społecznej odpowiedzialności biznesu.

W zasadzie to trzy z czterech punktów odwołują się do postawy obywatelskiej świadczeniodawców, tylko jeden przynieść może wymierny efekt marketingowy, ale i w tym przypadku rezultat jest dość iluzoryczny. Zamieszczona na stronie MRPiPS wyszukiwarka podmiotów z logo Karty Dużej Rodziny jest pomocna tylko wówczas, gdy potencjalny klient chce dowiedzieć się kto w pobliżu konkretnego punktu na mapie respektuje KDR.

Trudności z wyszukaniem czegokolwiek rosną w postępie geometrycznym, gdy użytkownik próbuje przejrzeć ofertę np. gabinetów stomatologicznych. W zależności jaką frazę się wybierze: „dentysta”, „stomatolog”, „stomatologiczny”, „dentystyczny” wyniki wyszukiwania będą inne. W przypadku lecznic, w których stomatologia jest tylko jedną grupą spośród wielu świadczeń, odnalezienie dentysty jest praktycznie niemożliwe.

Dentyści w zasadzie taką sytuacją nie bardzo się przejmują, gdyż w segmencie komercyjnych usług, z reguły nastawionych na klientów nie szukających nadmiernych oszczędności, honorowanie Karty Dużej Rodziny nie zawsze jest odbierane przez innych pacjentów tak jak być odbierane powinno. To zniechęca do uczestnictwa w programie.

Właściciele nielicznych gabinetów stomatologicznych, którzy realizują społeczną misję, z reguły przyznają posiadaczom Karty Dużej Rodziny, a w skali kraju jest ich już ok. 1 mln, 10 proc. zniżki na świadczone usługi.

Są jednak tacy, którzy inaczej kalkulują zniżki. Centrum Medyczne Sanitas przyznaje rabat w wysokości 15 proc. na usługi w gabinetach w Lublinie i w Świdniku.

Dentist4You (Grodzisk Mazowiecki) daje 10 proc. m.in. na leczenie zachowawcze; chirurgię stomatologiczną, ale już tylko 5 proc. na protetykę i wybielanie.

Posiadaczom Grudziądzkiej Karty Dużej Rodziny Centrum Stomatologiczne Christ-Dent przyznaje 25 proc. rabatu dla całej rodziny na badanie stomatologiczne oraz 25 proc. rabatu na rentgen zębów.

Gabinet Hadent z Otwocka oferuje 20 proc. zniżki na znieczulenie, 10 proc. na lakowanie zębów, ale zaledwie 5 proc. na: wypełnienie, na czyszczenie zębów z osadu (fluoryzacja) i na konsultację.

Babydent Stomatologia Dziecięca w Krakowie daje 15 proc. rabatu na leczenie zachowawcze dla dzieci i dorosłych.

Krakowskie: Biodent, Dentamed; Lardent - Centrum Stomatologii i Laryngologii; Promedent, Vital-Dent.pl przyznają 50 proc. zniżkę na higienizację dla rodziców oraz na fluoryzację dla dzieci (raz w roku).

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH