• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentyści nie mieszkają w domach z basenem i nie jeżdżą porsche

ms
08-01-2018, 08:25
Dentyści nie mieszkają w domach z basenem i nie jeżdżą porsche Dentyści nie zarabiają kokosów (foto: pixabay)
Na dużą konkurencję w zawodzie lekarza dentysty zwróciła uwagę w rozmowie z portalem kobieta.gazeta.pl Agata Orzechowska z Zakładu Chorób Błony Śluzowej i Przyzębia WUM.

To nie jest tak, że my mieszkamy w domach z basenem i jeździmy porsche. Koszty zabiegów są niesamowite. Pomijając koszty materiałowe, dochodzą jeszcze: asysta, światło, woda, sprzęt do sterylizacji. Dostawcy robią cykliczne podwyżki, my ich nie robimy.

Co jest karygodne, niektóre gabinety stosują dumping cenowy. W czasie kryzysu odeszło od nas trochę pacjentów - głównie w poszukiwaniu tańszej alternatywy. I teraz do nas wracają, bo pewnych rzeczy nie da się zrobić tanio.

Jeśli mówię, że implant to wydatek rzędu 3 tys. zł, to dlatego, że sama śruba kosztuje majątek. Nie wiem, jak można wkręcić go za 1,5 tys. zł. Potrzebne są odpowiednie - bardzo drogie narzędzia, wiedza zdobywana latami, nie tylko na studiach, ale także na prywatnych, bardzo drogich kursach. Sam szew podnosi cenę zabiegu o kilkadziesiąt złotych. Jedynym zabiegiem, który ma wysoką, wywindowaną cenę, jest wybielanie zębów.

Stomatologia ma wielu przedstawicieli. Co roku w Warszawie naukę kończy około stu studentów. Większość z nich jest spoza Warszawy, a prawie wszyscy zostają w stolicy. Na ich miejscu po ukończeniu nauki wróciłabym w rodzinne strony. Po to, żeby nie zabijać się o pacjenta i nie stosować dumpingu. Dla swojego dobra i dobra pacjentów.

Całość rozmowy opublikowano na portalu kobieta.gazeta.pl  

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   zarobki dentystów   konkurencja  

POLECAMY W SERWISACH