• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentyści na Śląsku – czeka wsparcie w wysokości ponad 430 mln zł

ms
08-03-2016, 07:04
Dentyści na Śląsku – czeka wsparcie w wysokości ponad 430 mln zł Dentyści na Śląsku mogą pozyskać duże pieniądze w ramach dotacji (foto: pixabay)
W woj. śląskim 224 mln zł przeznaczono na projekty realizowane w ramach programu 3.2 i 209 mln zł - programu 1.2. O unijne pieniądze mogą startować gabinety stomatologiczne.

Właściciele gabinetów stomatologicznych na Śląsku, jeśli chcą występować o unijne dotacje, mogą uważać, że mają dużo szczęścia. W puli jest dużo pieniędzy, a programy mają stosunkowo łagodne warunki (w porównaniu do innych województw).

Program 3.2 Innowacje w MŚP
W IV kw. 2016 r. rozpocznie się druga edycja konkursu w ramach programu 3.2 Innowacje w MŚP, więc jeśli ktoś myśli o inwestycjach w firmie - to warto skorzystać z tych dotacji. Szansę na otrzymanie ma większość dentystów.

We wniosku liczyć się będzie posiadanie innowacyjności produktowej lub procesowej – takie cechy posiada większość nowoczesnych sprzętów stomatologicznych. Dodatkowym atutem będzie przedstawienie wyników własnych badań.

W zależności od wybranej opcji, dotacja będzie wynosić od 35 do 50 proc. wartości projektu, ale najbezpieczniej szacować refundację na poziomie 40 proc. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest posiadanie zdolności kredytowej lub środków finansowych na sfinansowanie całego projektu. Minimalna kwota projektu to 100 tys. zł, a maksymalna 2 mln zł.

Ograniczeniem jest lista zakupów, gdyż kwalifikowane są tylko nowe sprzęty, ściśle połączone z celami projektu. Cel trzeba dobrze sprecyzować, aby kupić jak najwięcej sprzętu.

Termin rozpoczęcia naboru – IV kw. 2016 r.

Program 1.2 Badania, rozwój i innowacje w przedsiębiorstwach
Ten program jest skierowany do ośrodków badawczych i praktyk stomatologicznych, prowadzących lub chcących prowadzić badania. Plusem programu jest wysokość wsparcia, która waha się od 50 do 80 proc. zakładanych nakładów - w zależności od rodzaju prowadzonych badań. Warto zwrócić też uwagę, że do rozdania pozostaje aż 209 mln zł.

Kolejnym plusem jest możliwość sfinansowania budowy i adaptacji pomieszczeń. Konkurentów, startujących w tym naborze, będzie zapewne stosunkowo niewielu - to także atut programu.

Niestety zakupiony sprzęt nie może być wykorzystany do komercyjnych usług przez dwa lata od otrzymania dotacji. Liczy się też pomysł i możliwość skomercjalizowania wyników badań.

Termin rozpoczęcia naboru to II kw. 2016 r.

Konsultacje i pozyskiwanie dotacji:
biuro@dentalway.pl
tel. 733 203 682
Zapraszamy na konsultacje podczas targów Krakdent.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH