PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentyści mogą liczyć na zwrot części kosztu zakupu kasy fiskalnej

szaft
05-11-2014, 11:16
Dentyści mogą liczyć na zwrot części kosztu zakupu kasy fiskalnej Resort zwróci koszt zakupu kasy do 90 proc. jej wartości, jednak nie więcej niż 700 zł (fot. Fotolia/PTWP)
Zgodnie ze zmianami w prawie przygotowanymi przez rząd, od 1 stycznia 2015 roku wszyscy lekarze dentyści będą musieli posiadać kasy fiskalne i to niezależnie od osiąganych obrotów. Zakup kasy to koszt rzędu nawet 2 tys. złotych, ale można liczyć na zwrot jego części.

Właściciele gabinetów dentystycznych, którzy po raz pierwszy kupią kasę fiskalną, mogą liczyć na pomoc Ministerstwa Finansów. Resort zwróci koszt zakupu kasy do 90 proc. jej wartości, jednak nie więcej niż 700 zł.

Przypomnijmy, że tylko do 31 grudnia 2014 r. będą funkcjonowały przepisy, zgodnie z którymi usługi w zakresie opieki medycznej są objęte rocznym limitem obrotu 20 tys. zł, który oblicza się proporcjonalnie do liczby dni w danym roku podatkowym.

Obecnie dopiero przekroczenie limitu obliguje lekarzy i lekarzy dentystów do rozpoczęcia rejestracji handlu z zastosowaniem kasy fiskalnej. Najpóźniej pierwszego dnia trzeciego miesiąca, licząc od miesiąca, w którym limit został przekroczony

Nowe przepisy mają zobowiązać m.in. lekarzy i lekarzy dentystów do korzystania z kas fiskalnych już od 1 dnia sprzedaży detalicznej, najpóźniej od 1 marca 2015 r. Oznacza to tyle, że dentysta, którego w 2014 r. nie objęły przepisy o stosowaniu kas fiskalnych, będzie musiał taką kasę zakupić i zalegalizować najpóźniej do 1 marca 2015 r. Przy czym w okresie przejściowym (styczeń i luty 2015 r.) nie obowiązywałyby ich żadne limity obligujące do wcześniejszego uruchomienia kasy fiskalnej.

Sformułowanie najpóźniej do 1 marca 2015 r. oznacza, że oczywiście sprzedaż ewidencjonowaną można zapoczątkować w dowolnym dniu stycznia lub lutego 2015 r. (po spełnieniu wymogów formalnych uruchomienia kasy).

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH