PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentyści kołem ratunkowym dla…stacji paliw?

ŁS
13-02-2015, 10:10
Dentyści kołem ratunkowym dla…stacji paliw? Dentysta na stacji paliw- czy to dobry pomysł? (fot. PTWP)
Ktokolwiek widział gabinet dentystyczny zlokalizowany na stacji paliw może byc świadkiem tworzenia się nowego trendu – tak przynajmniej wynika z informacji prasowej rozsyłanej przez portal Money.pl. Jak się okazuje, taki przekaz niewiele wspólnego ma z rzeczywistością.

Główna teza raportu jest taka - właściciele niewielkich stacji benzynowych, z powodu wyjątkowo niskich marż, zmuszeni są do zamykania swoich biznesów. Eksperci wyliczają, że w ostatnim roku z mapy stacji paliw, w całym kraju zniknęło aż 250 punktów. Ci, którzy nie chcą lub nie mogą sobie pozwolić na plajtę, chwytają się wszelkich sposobów, które mają na celu sprawić, aby wizyta na stacji dla klienta była jak najbardziej atrakcyjna.

W informacji prasowej czytamy:

„Właściciele mogą się bronić obudowując sprzedaż paliwa innymi usługami. To powszechne już przystacyjne sklepiki, bary i myjnie. Widziałem już nawet gabinety dentystyczne i zakłady fryzjerskie. Wszystko po to, by wypracować dodatkowy zysk i utrzymać się na rynku."

Jej autorem jest Zbigniew Pisiński z Polskiej Izby Paliw Płynnych.

I właściwie tyle. W informacji prasowej zatytułowanej Fryzjer i dentysta uratują stacje paliw?" rozesłanej do mediów z wielu branż, brak konkretów o dentyście na stacji benzynowej. A szkoda, bo nikt z redakcji nie widział na własne oczy takiego gabinetu (choć nie wykluczamy, że faktycznie gdzieś w Polsce, jakiś pojedynczy gabinet „przytulił się" do stacji paliw). Gdzie jest zlokalizowany, kto go prowadzi, i przede wszystkim jaki biznesowy - z punktu widzenia stomatologii - ma to sens?

Sama idea nie do końca może się podobać wielu dentystom. Stawianie wykształconych fachowców w roli kół ratunkowych dla zupełnie niezwiązanych z medycyną interesów - to nie licuje z powagą zawodu.

Skontaktowaliśmy się z portalem Money.pl, aby zapytać, czy naprawdę konieczne jest rozwiązywanie problemów branży paliwowej przy pomocy dentystów. - Tytuł informacji prasowej powstał w oparciu o cytat eksperta - Zbigniewa Pisińskiego z Polskiej Izby Paliw Płynnych. Moim zdaniem, dentystyczny wątek miał podkreślić absurdalną sytuację z jaką zmagają się właściciele stacji benzynowych, ale o szczegóły należy pytać autora tej tezy - powiedział w rozmowie z portalem infoDENT24.pl Bartłomiej Dwornik z Money.pl.

Zapytaliśmy. Zbigniew Pisiński, był mocno zdziwiony, że autorzy informacji prasowej w ten sposób postanowili opisać problemy ryku stacji paliw. - Zaprzeczam, że gabinety dentystyczne, czy fryzjerskie mają być ratunkiem dla właścicieli stacji. Ich może uratować jedynie stabilna sytuacja na rynku - powiedział portalowi infoDENT24.pl.

Skąd więc wziął się dentysta na stacji benzynowej? Prawdopodobnie ze złej interpretacji. - Słyszałem, że ktoś kiedyś kupił budynek biurowy, a następnie postawił przy nim stację. W biurowcu faktycznie jednym z najemców był dentystą - dodaje Pisiński.

A więc spokojnie, stojąc w kolejce do kasy na stacji pewnie jeszcze długo nie usłyszymy - „Paliwko z trójki, gazetę i numerek do dentysty".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH