• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Denturyści wydają w Krakowie pokaźne pieniądze

ws
15-03-2016, 08:12
Denturyści wydają w Krakowie pokaźne pieniądze Denturyści zostawiają w Krakowie pokaźne pieniądze (foto: pixabay)
Co roku każdy zagraniczny turysta zostawia w Krakowie średnio po 220 EUR, denturysta: od 500 do 800 EUR.

Krakowwyborcza.pl informuje o wyliczeniach, dokonanych w tym względzie przez dr Macieja Żarowa, właściciela kliniki Dentist w Krakowie. Ocenia on, że przeciętny denturysta zostawia w gabinecie stomatologicznym od 500 do 800 EUR. To zdecydowanie powyżej średniej, a to dlatego, że zagraniczny pacjent przyjeżdża do Krakowa w celu skorzystania z droższych usług stomatologicznych (dominują zabiegi protetyczne i estetyczne). Stosunkowo często denturysta zostawia w gabinecie dentystycznym po kilka tysięcy EUR.

Maciej Żarow twierdzi, że każdego miesiąca krakowskie gabinety stomatologiczne na zagranicznych pacjentach zarabiają łącznie ok. 0,5 mln EUR. Taka kwota wynika z założenia, iż w Krakowie funkcjonuje ok. 2 tys. zarejestrowanych dentystów, to przekłada się na ok. 500 gabinetów, co dziesiąty zajmuje się, w mniejszym lub w większym stopniu, turystyką dentystyczną. Według Macieja Żarowa, pojedynczy gabinet przyjmuje ok. 20 pacjentów z zagranicy, z których każdy płaci co najmniej 500 EUR. Rocznie czyni to minimum 5 mln EUR (dwa zimowe miesiące w roku są martwymi sezonami).

Według danych Małopolskiej Organizacji Turystycznej, 10 mln turystów odwiedza Kraków każdego roku, wydając łącznie ponad  1 mld EUR. Zagraniczny turysta zostawia w Krakowie średnio 220 EUR, krajowy - niespełna 100 EUR. Ocenia się, że obcokrajowcy każdego roku wydają w stolicy Małopolski  ok. 700 mln EUR. Według Macieja Żarowa 3,5 proc tej kwoty zostawiają w krakowskich gabinetach dentystycznych.

Więcej: krakow.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH