PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Denturyści przyjeżdżają do Polski po implanty

en
01-04-2016, 08:21
Denturyści przyjeżdżają do Polski po implanty Jak implanty zębowe, to tylko w Polsce (foto: pixabay)
Ceny implantów stomatologicznych w Polsce - najniższe na świecie?

Za wszczepienie implantu płaci się w Polsce 3,9 tys. zł - 5,6 tys. zł, to o połowę taniej niż w Niemczech czy Wielkiej Brytanii. Internetowy przewodnik medyczny Go4HealthTravel.com podaje szczegółowo jak ceny na tę usługę stomatologiczną kształtują się w różnych miastach Polski: w Łodzi zabieg wszczepienia implantu kosztuje średnio 3,9 tys. zł, w Poznaniu 4,5 tys. zł, w Warszawie 5,2 tys. zł, w Katowicach 5,3 tys. zł. Najdrożej jest we Wrocławiu, bo aż 5,6 tys. zł.

Według Go4HealthTravel.com, średnio za sam implant trzeba zapłacić w Polsce 2,7 tys. zł. Do tej kwoty należy doliczyć koszt łącznika i korony – od 0,6 do 2 tys. zł - w zależności od rodzaju materiałów, z których są wykonane.

Cenę zabiegu chirurgicznego kształtuje koszt implantu. Najtańsze są implanty koreańskie, ale nie brakuje też chętnych na szwajcarskie, które z kolei są najdroższe. Do tego dochodzi jeszcze cena śrub, korony tymczasowej oraz korony właściwej instalowanej na implancie.

Taniej niż w Polsce jest tylko w Turcji - średnio 2,5 tys. zł, w Rosji  - 2,4 tys. zł oraz na Litwie - 3,7 tys. zł. Natomiast za implanty trzeba zapłacić w Niemczech średnio 11 tys. zł, w Wielkiej Brytanii 16 tys. zł oraz w Szwajcarii 17 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH