PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentim Clinic kusi dentystów szukających pracy

ms
16-08-2016, 13:43
Dentim Clinic kusi dentystów szukających pracy Kto chce pracować w Dentim Clinic? (foto: Dentim Clinic)
Poszukujesz pracy, jesteś z Katowic lub nie masz obiekcji, aby się tam przenieść - kliknij movetokato.pl. Warto, chociażby dlatego, aby zobaczyć w jak nowoczesny sposób szuka pracowników Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim Clinic.

Tak jest na całym świecie. Pracodawcy, dbający o pracownika, przedstawiają nie tylko atrakcyjną ofertę pracy, ale starają się zachęcić w inny sposób do przyjęcia oferty wiążącej się niejednokrotnie ze zmianą miejsca zamieszkania.

Szukają dentystów
Dentim Clinic ruszyła z ogólnopolską rekrutacją dentystów specjalizujących się m.in. w implantologii, ortodoncji i protetyce. Co ciekawe, ośrodek rekrutując namawia nie tylko do pracy, ale także do zamieszkania w stolicy Górnego Śląska.

- Poszukujemy stomatologów gotowych przeprowadzić się do Katowic. Przy okazji jednak postanowiliśmy rozwiać parę stereotypów o mieście i regionie. Niestety w głowie wielu stomatologów z Warszawy czy Gdańska, Katowice to wciąż kopalnie i koksownie, a ta błędna wizja zniechęca do przeprowadzki i pracy na Śląsku - mówi lek. stom. Wojciech Fąferko, właściciel Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim Clinic, które wpadło na pomysł rekrutacji przez miasto.

Katowice - motywacja pozapłacowa
Dlatego też stomatolodzy stworzyli stronę-ogłoszenie o pracę movetokato.pl, na której obalają stereotypy dotyczące miasta. Można dowiedzieć się z niej m.in. że Katowice to najmniej zakorkowane miasto w Polsce, zajmujące obecnie 119 miejsce w rankingu najszybciej rozwijających się miast na świecie.

Pomysłodawcy ogłoszenia punktują także fakt, że Katowice zajmują 5 miejsce w rankingu zagranicznych inwestycji, wyprzedzając m.in. Rotterdam i Frankfurt.  Atutem, który ma skłonić dentystów do przeprowadzki do Katowic, ma być także 40 proc. terenów zielonych i kultura.

Twórcy movetokato.pl wyróżniają przy tym festiwale muzyczne (OFF, Tauron Nowa Muzyka, Metal Hammer), strefę kultury i lokalny design z Geszeftem i Gryfnie na czele. Oferta pokazuje także Katowice jako miasto dla aktywnych, wyliczając tutejsze atrakcje sportowe m.in. mistrzostwa w siatkówce, hokeju czy tenisie.

- Chcąc mieć w mieście najlepszych specjalistów, którzy zrezygnują dla nas z pracy w Warszawie czy Poznaniu, musimy im najpierw "sprzedać" Katowice. Bo to właśnie tutaj zamieszkają z rodzinami, będą jeździć na rowerze, chodzić na koncerty. Musimy pokazać, że jesteśmy konkurencyjni na tyle, żeby ktoś spakował swoje walizki i dołączył do nas - mówi właściciel Dentim Clinic.

Nietypowe ogłoszenie może przynieść efekty, bo to nie pierwszy raz kiedy Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim Clinic zachęca do Katowic. Do tej pory ośrodkowi udało się już sprowadzić pracowników m.in. z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Warszawy i Wrocławia.

Migracja do Dentim Clinic nawet z Wysp
W założeniu pomysłodawców projekt movetokato.pl to działanie długofalowe i rekrutacja prowadzona będzie stale przynajmniej przez najbliższy rok. - W najbliższym czasie planujemy otwarcie kilku nowych lokalizacji gabinetu na Śląsku, poszerzamy także zespół głównego ośrodka, tak więc nie zamykamy procesu w ramy czasowe - mówi Wojciech Fąferko.

SŁOWA KLUCZOWE
Wojciech Fąferko   Dentim Clinic  

POLECAMY W SERWISACH