PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

DENTAMED nie zawiedzie tych, którzy odwiedzą Wrocław

ms
09-11-2016, 08:02
DENTAMED nie zawiedzie tych, którzy odwiedzą Wrocław Beata Simon, komisarz targów DENTAMED
Kilka istotnych powodów, dla których lekarze dentyści, technicy dentystyczni, higienistki i asystentki stomatologiczne, a także studenci stomatologii powinni pojawić się 18 i 19 listopada we Wrocławiu - wyjawia w rozmowie z infoDENT24.pl Beata Simon, komisarz targów DENTAMED:

infoDENT24.pl: DENTAMED dzieli od poznańskiego kongresu FDI zaledwie dwa miesiące, czy nie istnieje obawa, że branża stomatologiczna nie wyszła jeszcze z lekkiego letargu po wydarzeniu o światowym wymiarze i nie jest gotowa na kolejną prezentację tego co ma naj?
Beata Simon, komisarz targów DENTAMED: Wprost przeciwnie, dwa tygodnie po FDI odbył się w Krakowie nasz Kongres Royal Esthetics, na którym gościliśmy dwa razy więcej lekarzy dentystów niż się spodziewaliśmy. A wracając do Dentamedu - jest to już 15. edycja i targi te, mino regionalnego charakteru, mają swoją rangę wśród imprez organizowanych w branży. Są skierowane do lekarzy dentystów, techników dentystycznych oraz asystentek i higienistek stomatologicznych przede wszystkim z Dolnego Śląska. Bardziej kameralnie niż na Targach KRAKDENT można m.in.: zapoznać się z ofertą firm face to face, wypróbować, dotknąć, posłuchać. To zdecydowanie więcej niż czytanie instrukcji obsługi sprzętu, czy ulotki zachwalającej materiały.

infoDENT24.pl: Czy liczba wystawców podczas tegorocznego DENTAMED nie świadczy o tym, że istnieje jednak efekt „dzień po”?
Beata Simon: Od kilku lat DENTAMED gromadzi ponad 120 wystawców, w tym roku mamy prawie 140 firm z całej Polski, a więc więcej niż w zeszłym roku. Nie nazwałabym to efektem „dzień po”...

infoDENT24.pl: Oferta szkoleniowa podczas DENTAMED jest wyjątkowo bogata, czy nie jest tak, że w niedługiej przyszłości targi stomatologiczne organizowane będą przy okazji kongresów naukowych. Oferta wykładowców zdominuje ofertę wystawców?
Beata Simon: W tym roku mamy bogaty program towarzyszący, nawet zabrakło sal dla chętnych na wystąpienia z prelekcjami. Na pewno bardzo ważnym aspektem targów jest program szkoleniowy - jestem pewna, że bez tego targi nie byłyby tak atrakcyjne dla potencjalnych zwiedzających.

Sporo lekarzy dentystów chce skorzystać ze szkoleń, a przy okazji sprawdzić co nowego oferują wystawcy. To racjonalne działanie.

Kongresy naukowe nie pozostawiają firmom zbyt wiele czasu na zaprezentowanie oferty - praktycznie tylko w przerwach pomiędzy wykładami. Większość firm prezentuje jedynie ofertę powiązaną z tematyką kongresu. Na targach mamy wszystko, od materiałów, poprzez odzież, do profesjonalnego wyposażenia gabinetów i pracowni techniki dentystycznej dla wszystkich grup zawodowych kończąc.

infoDENT24.pl: Wykłady godne szczególnego polecenia?
Beata Simon: W tym roku mamy szkolenia z zakresu protetyki o technice preparacji SMART PREP i chirurgii stomatologicznej dla lekarzy praktykujących oraz praktyczne warsztaty firm Apoldent i Dental Class. Nie zabraknie też kilkugodzinnych prelekcji firm z: endodoncji, prawa medycznego, jak również z nietraumatycznych metod leczenia.

SŁOWA KLUCZOWE
Dentamed 2016   Beata Simon  

POLECAMY W SERWISACH